Tenebrio molitor

Ma bice zivotinja,samo polako :mrgreen: bas su jednostavne tenebrije za razmnozavanje...ovde se vide crvi samo ispod polovine krpe,a kolko ih jos ima nemate pojma :ebote:

Pozz
 
Moze li mi neko reci kako da grejem tenebrije? tj da im povecam temperaturu? Jednom sam im stavio sijalicu iznad al sve pobegose od svetla! :ebote: ili mozda zato sto sam mnogo ruzan! :D
 
Ok tako sam i ja uradio isto otprilike! Samo meni se ne mnoze ko lude :( i zelim da im bude lepo i toplo:( da me ne ogovaraju posle po forumima kako im nije lepo kod mene :( :D Stvarno nemam pojma kako to da regulisem covece!
 
Kupi kabl grejac,imas u Fisherman's Partneru na NBG-u ;) i samo ga "obmotaj" oko posude u kojoj drzis tenebrije...cena je oko 1500din nisam siguran,ja sam ga kupio tamo ;)

Pozz
 
Znaci ipak ih grejes a lazljivce mali! jao jao jao! :D Elem de bi mu dosao taj Fisherman's Partner na NBG-u?:ebote: I kako si tacno mislio da ga obmotam oko lavora? Spolja ili iznutra?

P.S. elem zao mi je zbog tvog nedavno preminulog ljubimca! :( Ne tuguj! Otisao je na bolje mesto! Gde ce imati da jede tenebrije kakve niko nema na forumu svaki dan!
 
Lazes! Znam da grejes i tenebrije! Kako bi drugacije tako bujale! Nevaljalce! :D Spolja kazes? hmmm.... Mislis da ce kabl uspeti da zagreje kroz lavor a? Negde po sredini lavora ili? Ako je ta ulica bivsi Bulevar AVNOJ-a onda znam koja mu dodje! Ona sto ide kod Arene tamo? Ma snaci cu se nekako! :)
 
Ja sam krenuo sa tenebrijama krenuo letos i u sobi mi je bilo ko i napolju(znaci 40C),tako da su morale da bujaju ;) Oce uspece nebrini...ma samo obmotaj i nemas frke...to je to ( Bulevar AVNOJ-a)
 
Ma ok videcemo!;) Ja sam ove stavio recimo prve nedelje oktobra i u sobi mi je konstatno oko 22stepena! :( A za kabl cu da vidim kad primim platicu! :) Da ne znas mozda nesto oko razmnozavanja i cuvanja lateralis zohara slucajno? Ili bilo ko od fine gospode sa foruma! :D pozz
 
Probao sam lateralise ali nije mi islo tako da nemam neka iskustva ;) Polako sa tenebrijama,kad krenu videces...ja kad sam bio u selu 12 dana i dosao kuci posle toga,pogledao sam tenebrije i video razliku...samo polako :)
 
Da jbt mogao bi to da uradis! Mislim ako te ne mrzi i to! Napisi iskustva, kako ih drzis, hranis i ostalo! :) Ja bi hteo da pocnem da ih uzgajam pa mi trebaju informacije! pozzz:hej: