Terarijum3

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Jos jedan zanimljiv terarijum koji sam upravo zavrsio i na brzinu fotografisao . :)

  • dimenzije : 60 x 40 x 35 cm
  • staklo : 4 mm i 6 mm
  • ventilacije: dve



terarijum3_1.jpg


terarijum3_2.jpg



terarijum3_3.jpg
 
Mislim da je sa ovim slikama sve receno ali ako neko zeli da pita u vezi nekih sitnijih detalja koji su mozda nejasni ili zeli neku kritiku da napise ....tu sam ....prihavatam sve.:D


Moje misljnje je , da ovakav terarijum moze naci siroku primenu u teraristici , od nekih vrsta gustera koje mozemo stalno drzati u njemu, pa do privremnih resenja kao na primer kada su u pitanju mlade zmije ili mlade iguane ali da se ogradim, to moze biti samo privremeno resenje .
Naravno , ovde jos treba dodati i uraditi haubu, tj. kutiju gde cemo postaviti adektvatno svetlo u zavisnosti od zahteva terarijumske zivotinje koje zelimo drzati.;)
 
Ono sto sam prvo primetio, obzirom na polozaj ventilacije, da je promaja u ovom terarijumu zagarantovana! Zamisli sad da se iguani ukoci vrat zbog toga, ili nekom skochimishu valjam_se

Poznavaoci teraristike, a i nepoznavaoci uz malo mozganja, primetice koliko se ne shalim sa ovom opaskom! :fauna:
 
Ma ne brini coa, nece se ukociti iguani nista. ;)

Sada sam ovaj terarijum dekorisao sa onim s'cim sam raspolagao. Mislim da nije lose i da moze proci ovakav dekor , naravno do sledece prilike kada budem imao pravih elemenata za dekorisanje unutrasnjeg dela .



terarijum3_7.jpg



terarijum3_8.jpg
 
...slican terarijum ali isti princip ventilacije, zato cu postaviti u istoj temi sledecu fotografiju.

terarijum_glodari1.jpg

Ovakav terarijum vise odgovara glodarima jer je znatno jaca zica i ne postoji mogucnost grizenja i presecanja zice. ;)