Terarijumsko bilje....

3maj

New Member
18 Jun 2009
28
0
1
Republika Srpska
Evo da malo "osvežim" ovaj podforum :)
Zanima me koje terarijumsko bilje koristite u terarijumu kod uzgoja guštera (gekona) i kod uzgoja tarantula? :ebote:
Da li neko stavlja biljke u terarijum sa glodarima? :cool:
Koju god biljku napišete, dobro će doći, jer svako ko se bavi (il se bude bavio) teraristikom, to će ga zanimati :mrgreen:
Mozete da stavite i koje drvece (grane drveta) koristite u terarijumu.....
 
Slazem se da je ovo jako zanimljiva i korisna tema gde zaista treba prodiskutovati i razmeniti iskustva. Ipak, odgovor pisem jako kasno i vec sam pospan ali sigurno cu se rado prikljuciti diskusiji kada budem odmorniji .;)
 
Samo se ti odmori, pa kad se odmoriš baci se na posao - kuckanje biljaka :lol:
Nadam se da ce i ostali razmeniti svoja iskustva :)
 
Hm,konkretno nemam pojma nazive vrsta biljaka,ali sve biljke koje nisu otrovne/stetne i koje ne luce neku sluz(tako da je nazovem) mogu da se stavljaju i kod gekona i kod tarantula...Za glodare pojma nemam :D A drvece i grane stavljaj sve,osim cetinara ;) Ako sam negde pogresio onda ce da me ispravi Fauna :)
 
Interesantno je da je ova tema zapostavljena i posle tolko vremena. Znamo i sami kolika je raznovrsnost terarijumskih zivotinja i da mnoge da zive u tropskim sumama gde je flora izuzetno bogata. Nije sve u pesku i kamenu. To znaci da terarijumskim biljkama nema kraja i sve je pitanje nase maste kako da uredimo terarijum. Mislim da bi vrlo zabiljen terarijum bio pravi raj za pojedine zivotinje mada se tako nesto ne vidja cesto, doduse ja bas nisam upucen u to pa mozda i gresim.
Tako uredjen terarijum sigurno bi doprineo da se zivotinje osecaju sigurnije nego kada su u ogoljenom terarijumu.