Tetra Variety

ZoSo

Member
8 Januar 2009
83
0
6
Novi Sad
mojbiljniakvarijum.org
Danas sam kupio tu Tetrinu hranu,i imam jednu dilemu!Na kutiji piše: premium flake selection for all tropical fish,a na deklaraciji uvoznika piše: kompletna hrana u raznovrsnim štapićima za sve bazenske ribice??!Meni se čini da to ni blizu nije isto.Ako je neko koristio ovu hranu neka mi javi o čemu je reč,da ne otvaram ako ne odgovara za tropske ribice(imam botije,trichogastere,xyphophoruse,mollyje itd...).I još da napomenem,da sam tražio na tetrinom sajtu,i NEMA ove vrste hrane(našao sam 20 vrsta,ali ne i ovu),i nemam ga u katalogu koji imam od tetre!!Nadam se da je neko već imao iskustva sa ovom hranom,pa mi je voljan napisati o čemu je reč!Hvala u napred:ziveli::hej:
 
Rešili smo malu misteriju,ali ajde još malo da prodiskutujemo o kupovnoj hrani,njenoj kvaliteti markama,itd..!Par godina unazad sam koristio talijanski prodac http://www.prodacinternational.it/,mislim da me najviše privukla popularna cena tih proizvoda.(Nutron hi-fi sam kupovao za 130din 100ml to jest 20g)!Pošto u zadnje vreme ribice hranim isključivo suvom hranom:oops:,kupio sam sad ovu Tetru u nadi da nije samo ime u pitanju,nego da je i kvalitet uračunat u razliku u ceni(25g-290din).Od hrana još koristim tubifex kockice,larve komaraca i daphnie,na žalost sušene kupovne.Pa me sad zanima vaše mišljenje o svemu ovome što sam napisao,svi komentari,saveti i lična iskustva su mi dobro došla(slobodno pišite,nešto ste mi pasivni u zadnje vreme),pozdrav:cool2::ziveli:
 
Tetra ima dobru hranu za ribe i najvaznije je da ti to pomalo dopunjujes sa necime, mislim na zivu hranu. U principu nikada nemoj da hranis ribe samo sa jednom vrstom suve hrane ako ta hrana nije predvidjena za to pa cak i onda s vremenom promeni proizvodjaca.

Cena hrane je uvek nekako mamac ali znas i sam kako je sa time. Ono sto je dobro to i kosta.
 
Uvek sam za hranu renomiranih proizvodjaca. Treba izbegavati kupovinu na casice, jer se nikad nezna rok trajanja. Kod nas se moze naci sitna crvena hrana koju reklamiraju kao discus futer, a u stvari je hrana za pastrmsku mladj razlicitog je sastava u odnosu na "akvaristicke" hrane.
 
Imam mali problem,indirektno je vezan za Tetru,pa neću otvarati novu temu! Radi se o tome,da frenatus NE JEDE ovu hranu!Uzima,ali istog trenutka i ispljune.Imam još staru hranu,to jede bez pitanja.Ostale ribice se otimaju oko Tetre,čak se i botije otimaju na površini sa ostalima što pre nisu radile!?Nisam pametan,imam ga duže od godinu dana dosad nije izvodio ništa slično.Palo mi na pamet da ga ignorišem par dana,pa kad ogladni valda će i jesti.Ako neko ima ideju kako da ga naviknem na novu hranu nek slobodno napiše:hej: Naravno i dalje sam svestan da ova tema ni blizu nije atraktivna kao ona od pre par dana,pa i ne očekujem 10 odgovora za pola satavaljam_se,ali ipak bio bi zahvalan da neko odgovori:?::idea:
 
:|Zasad je gospodin turista(tako je frenatuse okarakterisao jedan ugledni član ovoga sajta)jako tvrdoglav,ali par dana ću se i ja inatiti,pa videćemo.Ne nameravam baš preterati,ako baš bude insistirao davat ću mu tu talijansku hranu,ipak je on jedan od mojih omiljenih.Verovatno ima neki razlog što filozofira!Na proleče spremam kišnicu,pa planiram da gajim larve od komaraca,i ja mislim da će onda kvalitet ishrane biti na mnogo višljem nivou(nekako mi je to lakše i sigurnije nego da lovam Daphnie po barama).Javit ću za par dana ko je popustio:lol::hej:
 
Čisto da održim obečanje,javljam da gospodin ne mari za Tetru ali uopšte!Zdrav je,živahan i nije smršao:D!Postavit ću i 2 fotke,da se uverite da ga ne morim glađuvaljam_se
 

Attachments

  • turista+x.jpg
    turista+x.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 26
  • menegledaš.jpg
    menegledaš.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 23