Totalni Pocetnik

Pozdrav svima... evo mene ponovo sa nekoliko novih pitanja :) ... inace ovaj moj prvi akvarijum napreduje odlicno... zadovoljan sam....biljke rastu jako lepo , odustao sam od ubacivanja nekih vecih ribica , ubacio sam samo jos po par komada od postojecih vrsta koje su u akvarijumu... jos se nisam resio puzeva , to cu morati pod hitno da uradim , vec ih ima toliko da su neke biljke poprilicno ostecene....
Moja pitanja nisu vezana za taj akvarijum , planiram da nabavim jos jedan novi i naravno veci.... planirane dimenzije su 105x50x50 , znaci oko 250-260l... sto se tice opreme tu mi je sve jasno... E sad sto se tice ribica , jako mi se svidjaju akvarijumi sa samo nekoliko vrsta ribica ali da ih bude puno, i vec sam zamislio.... zelim Skalare , i razbore... puno razbora jer mi se jako svidjaju kako izgledaju u velikom jatu , ali bih zeleo i jos trecu vrstu , koja isto zivi u velikom jatu , samo ne znam koju vrstu :) ...dakle moje pitanje je koju bi vrstu mogao jos da ukombinujem sa ove moje dve , i koliko bi ribica mogao da stavim u tih 250 litara , mislim na skalare razbore i jos tu neku trecu vrstu :) ... meni se naprimer svidja trichogaster... ali bih zeleo da cujem predloge nekih iskusnijih akvarista... unapred hvala ;)
 
Mislim da skalarima tu nije mesto. Oni dosta porastu pa samim tim nema govora o nekoj vecoj grupi. Koliko je to pogresno videces kada se skalari upare I postanu agresivniji.
Harlequin rasborte, emerald eye rasbore, neon tetre, kardinali, itd itd
Sve ovo navedeno moze da bude u grupi I to vecoj sto ti I zelis.
 
Do 6mm stakla ti je puno,preko 6mm moze, mene je dno od 8mm, a ostalo 0d 6mm i plus spoljni filter, akvarijum od 126L,kod stakloresca me je izaso 4500din