Triopsi

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Nasao sam na netu vrstu racica Triops australiensis. Mogu da se naruce jaja zajedno sa podlogom. Deluju dosta interesantno pa me zanima da li se neko sretao sa ovim?
 
Ja se nisma nikada upustrao u tako nesto a pored toga ovde je i zabranjeno da se to importuje, barem mislim, nisam siguran dok ovo pisem. To znaci da nemam inkakvog iskustva sa time. Ipak gledam nesto o tome i lepo pise da tu nema nikakvih garancija. To bas i nije nesto pozeljni kada ti potrosis neke pare.

Ako si bas zagrizao sa time onda samo napred. Nemoj da si samo inpulsivan jer takvih stvari ima puno pa ako se ne kontrolises zavrsices sa stotinak i vise akvarijuma.
 
Ima ih u Nemackoj, a rodjaci mi stalno putuju na relaciji Srbija - Nemacka pa se nesto palim da probam jedan mali aq da vidim to cudo. Pakovanje je 5 do 9 evra tako da nije strasno ako ne uspe.
Inace u pravu si kad kazes da vodim racuna o broju akvarijuma, jer se to kod mene stalno povecava.
Inace imam psa, macku, dve sumske kornjace (ocekujem i jaja od njih) koi sarane u bazenu, za sada 7 akvarijuma (bice ih jos kad zavrsim posebnu prostoriju za njih), a merkam i volijeru za papagaje u dvoristu.
Dobro me ovi moju i trpe i niko nista ne pita kad donesem nesto novo.
 
sta bi sa triopsima? znam o kojoj firmi pricas imam njihov katalog kod kuce, firma isto prodaje i ikru od kili fish,sada neznam tacno imaju i kolnije mrava,glisti i jos raznih gluposti za decu. kada vec dajes pare ja bih probao i sa kilicima.
 
Malo sam "stao na loptu", jer kako boban rece da vodim racuna da ne zavrsim sa stotinak akvarijuma. Ostavicu za jesen, a sad mi je glavna preokupacija mrest Farlowella i vrtno jezerce. Inace kili sam mrestio pre nekih dvadesetak godina i za sada nisu u planu.
 
Dobro je da si stao na loptu jer inace bi poludeo. Toliko ima interesantnih riba da tome takoreci nema kraja. Ja sam povukao rucnu i sada se zanimam sa Gastromyzon-ima, he he bas su slatki i tu mi je jos L. calvus. Imam ja jos neke ribe ali to je sve prolazno, dok ih malo ne prostudiram.

Vrtno jezerce je umetnost i to je moj neki naredni zadatak. Nije to iz razloga sto ja zelim da to proucavam nego cisto da ukrasim dvoriste. Gledam nesto ovako mada ce to da bude tesko u ovim okolnostima.
 
Gastromyzoni su i moji ljubimci. Jako zivahna i vesela ribica. Nisam makao dalje od njihovog posmatranja ali ima vremena, zainteresovacu se i za njih.
Inace u pravu si, toliko ima novih, a i starih interesantnih vrsta da moze da se "poludi". Kad god vidim nesto novo odmah pozelim da stavim u akvarijum i samo me dugogodisnje iskustvo sprecava da ne natrpam svasta. Potpuno razumem mlade akvariste kad natrpaju sve i svasta u jedan akvarijum, jer tesko je odoleti kad pogledas sav taj sarenis koji se nudi. Nego bobane procitao sam tvoj post, cini mi se iz 2005 godine u kome kazes da bi trebalo da napravis jezerce. Sta bi sa tim, da li si odustao?