Unutrasnji filter..

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
37
Kupio sam unutrasnji filter,koji filtrira vodu i ujedno ubacuje vazduh, pa me zanima da li mora da radi non - stop ili moze da se gasi na neko kratko vreme,s obzirom da imam posebno i obicnu pumpu za vazduh koja bi mogla da radi kad je filter ugasen...
 
po moe mislejne ostavaja da ne se narusuva tempoto na zivit vo akvariumot (branuvajne na vodata)da si ima edno isto branuvajne da ribite da se naviknat na pobranovidna voda i bi dobil pozdravi ribi (spremni na kondicija), i ce imas celo vreme filtracija na smetot sto go pravat ribitei ce imas odredena aeracija celo vreme pa mozes da ja izgasnis drugata pumpa za vozduh pozdrav
 
Filter mora da radi non stop, jer pored mehanicke vrsi i biolosku filtraciju. Da bi se kolonije korisnih bakterija normalno razvijale u filteru potrebno je da im stalno pritice voda bogata kiseonikom. Ukoliko ugasis filter dolazi do pomora tih korisnih bakterija i tu mogu da nastanu problemi.
 
Moze da se ugasi na kratko ,ali to neznaci da treba to kratko da postane redovna stvar pa postane dugo . Filter mora da radi non stop kako bi Voda u AQ imala konstantan tok i kako bi pozitivne bakterije mogle normalno da se hrane mikro elementima itd sto sad vec prelazi u drugu temu. Takodje kada zaustavis protok vode voda postaje bara hvata se bela skrama na povrsini voda postaje staniste raznoraznih bakterija i organizama , amonijak polako preovladava, NO3 prelazi u NO4 i nastaje smrdljiva barustina u AQ na pokvarena Jaja i slicno Inace veliki sam protivnik unutrasnjih filtera jer nista nemoze da zameni spoljnje talozne filtere u kucnoj radinosti. Moj predlog ti je da kupis ili besumnu pumpicu za vazduh ili napravi spoljnji filter.
Moj talozni filter od 80 l za AQ 400 l . Postava u filteru .
Vermiculite , Perlit, Zeolit, Keramicki valjci, Moltoprenski sundjer, Sinteticka vata. Ciscenje kompletnog filtera jednom u dve godine mada moze i duze. svake druge nedelje cistim samo prvi udarni sloj Moltoprenskog sundjera, i za to ti treba 20 min. I besumno je.
 

Attachments

  • DSCN7279.jpg
    DSCN7279.jpg
    169.5 KB · Pregleda: 18
  • DSCN7278.jpg
    DSCN7278.jpg
    158.7 KB · Pregleda: 15
  • DSCN7292.jpg
    DSCN7292.jpg
    244.6 KB · Pregleda: 16
ja sam do sada imao obicnu malu pumpu sa unutrasnjim sundjerastim filterom koja se bas i nije nesto pokazala, posto je akvarium od 200l nabavio sam jedan mocni preciscivac vode koji za sat vremena precisti 350l vode mada ne baca mehurice pa sam ostavio i onaj stari tako da sad moj akvarium ima extra filtraciu! imam jos jednu pumpu sa filterom koji ima vatu mesto sundjera pa se razmisljam da stavim taj mesto sundjera a ionako nemislim da ostanem samo na jednom akvariumu pa cu staviti u taj drugi jednu od ove dve pumpe sto su mi visak! sta je bolje vata ili sundjer za unutrasnji filter? pozz