Zumance u ishrani

Pa, ja napisah Jasenka, ...iz "ZOV"-a :D .

Revija za ljubitelje prirode"ZOV" pocela je da izlazi jos dok sam bio srednjoskolac ,tacno prvi broj je izasao davne 1984. godine u martu mesecu, i od tada redovno kupujem svaki broj ove revije. U ZOV-u ima dosta korisnih, prakticnih i najsvezijih tekstova , i to je ono sto me i dan danas privlaci da ga redovno kupujem i sa zadovljstvom citam.
Jedina moja zamerka na ovaj casopis bi bila , sto stampa nije na kvalitetnijem papiru. Inace sve ostalo je, OK. :wink:
 
pa, stvarno :shock:
:shock: :shock:
kako ja to nisam uopce primjetila! :?
jedino to sam vidjela je bio clanak :oops: :?
 
Da , bas o zivom jajetu.. :) A kada se odvaja ? Pise u gornjem tekstu da se odvaja odmah na pocetku pre nego sto pocemo da radimo :D
 
Kako ga odvojiti... pa kao kad se odvaja za kolace, presipanjem iz plomljenog jajeta (ono iz ljuske u ljusku) ili kroz neku cediljku (mada je malo rizicno jer zumance moze da se osteti i iscuri za jedno sa belancem :roll: ).

Na slican nacin sam pripremala belanac za neke neakvaristicke svrhe, i super se pokazalo. Zato ne sumnjam da je ovkava priprema zimanca dobra, jer se samo skuvano rastvara u vodi i zna da je jako zamuti.
 
Mislim da je mnogo jednostavnije da se skuva jaje i da se potom odvoji zumance. Mi ovde ne pravimo krofne ili neke druge kolace vec pripremamo hranu za ribe :)

Zamucivanje vode je relativna stvar jer ako hranimo mladj onda ce zasigurno da ostane obilje hrane jer je nemoguce da odredimo pravu kolicinu. Tu nam pomaze iskustvo, ostro oko i pomalo sreca.
 
Ovde je rec o receptu pripreme hrane za riblju mladj gde se jaje ne kuva , vec se odvaja zumance dok je zivo i td...i td... a to, kada skuvamo prethodno celo jaje i tako vadimo zumance ,to je drugi recept... :wink:
 
Ocito se jaje kuva jer se zumance stavlja u kipucu vodu a ovo sto sam rekao je jednostavnije i samo je alternativa koju ja delimicno primenjujem. Kazem delimicno jer koristim i gotovu hranu za mladj.
 
Boban said:
...Ocito se jaje kuva jer se zumance stavlja u kipucu vodu

Naravno, tako i pise u receptu... :wink: ja sam samo rekao da se ne kuva celo jaje :)

Kako smo se ovde zapetljali , cek samo dok Mirka napise svoj neki recept :lol:
 
Mogu da vam kazem da je recept super,probala sam juce. Rado ga jedu i sto je naj bitnije, ne muti vodu. Ako neko ima jos neki,rado cu probati. Ali samo da ne bude onaj sa spanacem i AD kapima, posto ga jedu samo kad ih izgladnim i muti vodu! :wink:
 
Ja sam vec koristio ovaj recept, samo bez soli. Stvarno, razlika je neuporediva kada okusavate i sa vec kuvanim, pa izmrvljenim zimancetom. Ipak... mucan postupak. Ako imate drugu hranu za mladj, nemojte se gnjaviti.