Banngai

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Svima dobro poznata lepotica morskih akvarijuma, Banggai kardinalfish - Pterapogon kauderni

Ovde se jasno vidi kao riba koja je u osnovi crno - bela moze da izgleda fenomenalno.

Evo i slike:

DSC05596.jpg
 
je, super je..još bolje izgleda u obojanom okolišu kao na ovoj slici (Beč ZOO) ... malci između bodlji diadema ježeva su super prizor :)
 

Attachments

  • banggai.jpg
    banggai.jpg
    19.4 KB · Pregleda: 39
Kod moje prijateljice iz Rijeke ta se ribica razmnozila u glavnom akvariju.
Neki dan sam bas vidjela malca kako pliva po akvariju. Odli?na riba za po?etnika, samo vrlo mirna, aktivnija no?u.
Bitno je nabaviti zdrave i kvalitetne primjerke, pa ce biti podmladka koji moze prezivjeti u akvariju (dovoljno velikom i s dovoljno mjesta za skrianje)
 
Svi ti kardinali su dosta plasljivi i pogodno mesto kao zaklon je vrlo bitno za njih. Moze da se zapazi kako vremenom postaju sve poverljiviji i poverljiviji pa cim se pojavimo ispred akvarijuma oni dolaze bez problema jer ocekuju hranu.
 
nedavno se bas komentiralo o tim ribama, kako ustvari u vecini slučajeva ribe što dođu u dučane (Italija, Austrija, Slovenija i Hrvatska) stižu ribice koje su otrovane cijanidom, te ugibaju kroz svega par dana na način da se spuste na dno i uginu.

Bobane, kako na N.Z stoji stanje s banngai cardinalima?
 
a gdje je taj tekst?
Imaš li link ili mi možeš ukratko opisati o ćemu se to toćno radi, kakvi paraziti su u pitanju?