Jedna mala anketa...

Koji catfish se nalazi u vašem tanku?

  • loricariidae(plekići, otocinclusi, loricarie...)

    Votes: 0 0.0%
  • doradidae(režeći somovi tipa platydoras...)

    Votes: 0 0.0%
  • mochokidae(synodontis, microsynodontis...)

    Votes: 0 0.0%
  • nešto iz ostalih porodica...

    Votes: 0 0.0%
  • nemam catfisha u svom akvariju!

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    19
hmmm, moram ti priznati da negdje u glavi imam sliku nekih riba, morskih, jatnih (mislim da su uzduno prugaste) i da imaju brkove...mislim da je rije? o tim ribicama, ali ako grijeim, slobodno me ispravi : Coral / Striped Eel Catfish
Dok sam imala slatkovodni, "?ista?i" kako sam i ja zvala su mi bile jedne od draih i zabavnijih vrsta u akvariju.
 
E Jasenka, vidi... ti treba da glasa dvaput! :D
Fauna isto nema tank trenuta?no, ali ga je prije imao pa je drao catfishe...
Nisam sa morskom upoznat, al ?u malo progooglat..znanje zlata vrijedi! :D

@El Presidente... u potpunosti se slaem s tobom! :lol:
 
Stina, ne vjerujem da bi mi komp. dao glasati dvaput :?
Mislim da su ankete napravljene tako da ti pamte tvoj glas i moj glas je eto bio bez somova :?
el Presidente i Stina, ja se ne slaem s vama nikako, pa nemam ih 8) i ne znam ba kako bi mi akvarij funkcionirao da stavim npr. 3-4 soma od 35 cm :? Pretpostavljam da bih stavljaju?i njih u akvarij, ugrozila sitnariju, a uz to tu vrstu riba bolje je ostaviti u prirodi, mislim na ribe ovog imena Plotosus lineatus
 
Da malo je blesava anketa, jer je mogla izgledati samo ovako
1. nekoliko vrsta zajedno
2. nijedan
Ovo drugo je samo za Jasenku :lol:

Ali kako je to prva anketa nakon muke oko njenog postavljanja---oproteno ti je :D
 
A razlog zato ih ljudi imaju u akvarijima je ponajprije zato to kad netko tko kupuje prvi akvarij do?e u trgovinu i ho?e kupiti prve ribice prodava? mu odmah sugerira da si kupi pokojeg ?ista?a, a kupac kad ?uje ?ista? odmah pomisli kako ?e on imati manje posla :lol: i kupi par komada bezuvjetno zna li ili ne to kupuje
 
Evo i ja sam dodao svoj glas za vie vrsta cat riba.
Moje miljenje je da je teko zamisliti jedan dobar slatkovodni akvarijum bez njih.Prosto su nepohodni, a ne moe se zaobi?i ni njihova lepota.
 
Naravno, tesko je zamisliti akvarijum bez tako zvanih "cistaca" (tz. mulljari i algari) . Da li je to adekvatan naziv za takve vrste riba ,to je drugo pitanje.
Samo je jedna cinjenica sasvim jasna, veliki procenat cat fish-a je kompatibilan i iz tih razloga zastupljenost ovih vrsta u mnogim akvarijumima je velika.
 
hornet said:
Da malo je blesava anketa, jer je mogla izgledati samo ovako
1. nekoliko vrsta zajedno
2. nijedan
Ovo drugo je samo za Jasenku :lol:

Ali kako je to prva anketa nakon muke oko njenog postavljanja---oproteno ti je :D

Hvala na ljepim rije?ima, no s razlogom sam stavio ovakvu anketu... :wink:
 
Na ovu vrstu riba gledam druga?ije posle ?itanja Stininih postova.
Mnogi na nju gledaju samo kao na neke "?ista?e" a verujem i da neznaju ta bi te ribice mogle da ?iste. :x
Ina?e zasluuju malo vie panje i potovanja. Kako ih vie upoznajem tako ih i vie cenim.
 
Pa glasace ljudi, samo polako bez panike. Znas i sam kako su ljudi stidljivi da kazu sta misle a i sta imaju u svom akvarijumu. Pored toga ti jos pricas o L brojevima itd pa je sve to jos komplikovanije. Daj malo albini cat, bronze cat, ancistrus itd To treba ljudima, mislim o tome mogu da pricaju :) Pa znas i sam kako to ide.