Pocinje II

Kao sto sam pisao morao sam da malo dopunim akvarijum...sad cenim da ce poceti zezanje oko doziranja a mozda i nece posto cesto menjam vodu,videcemo u svakom slucaju svasta nesto je sada tu ali ono najbitnije klovnovi su se opet izmrestili :sampion: ..na magnet pa ocekujemo novo kolo novu srecu :)

 
Bravo majstore!!! Ja sam bas juce odneo Igoru i hranu za rotifere tako da bi sada trebalo sve da bude kompletno, da ne fali nista. Nadam se da cete sada imati vise srece. Javljaj kako napreduje...
 
Stajem u red da mi ukazes da cast pazarim nekoliko komada prvih domacih klovnova i to ih uzimam cim "napune" 1.5-2cm!!! :)

I da tebi, meni i svima koji budu imali tu cast da imaju prve domace klovnove, da isti nam pozive 20+ godina i da imaju puuuuno potomaka!!!!!!!!

ala sam ga srocio...svaka mi dala... valjam_se
 
E vala svaka ti dala valjam_se...vidi seksualne manijake smo nasli (mislim na klovnove hahaha),znaci ima da pocnemo proizvodnju i vala fraj da delimo dok ne podignemo morsku na nivo kakav zasluzuje hahahaha
 
Imamo spreman plankton...videcemo,prosli put smo prebacivali ikru u poseban akvarijum sa novom vodom,sad planiramo da prebacimo sa vodom iz mog akvarijuma kako ne bi remetili parametre...sad za vikend ocekujem larve pa cemo videti..
 
Iskreno na putu sam pa nisam ispratio,zena kaze da su larve ozivele a da klovnovi opet ciste mesto kao da spremaju novi mrest...
 
I zvanicno juce su opet bacili ikru :),sad se nesto mislim da li to iscrpljuje ribe,realno vidim da su bas nasli mesto tj stalno se mreste na magnetu,prosli put kad smo izvadili magnet nista nisu bacali neko vreme ali cim sam ga vratio u roku od par dana opet se izmrestili..iskreno nemam afiniteta oko komercijalne proizvodnje hahahah vise me onako zanima da lupim recku da sam podigao par klovnova
 
Nisam citao nigde kod stranaca da su im ribe "oslabile" zbog stalnog mresta, tako da ne verujem da im je to neki problem. Naprotiv, ako se mreste trebalo bi da znaci da im je sve idealno...
 
Ribe su usle u "mresnu kondiciju", a to znaci da im je sve potaman. Uz adekvatnu ishranu nece biti nikakvih problema.
 
izgleda da je tako...nego sad me nesto kopka,da li ikru prebacivati dan kada se izlezu larve ili kako vidim na netu cekati da se larve ozive pa ih onda prebaciti u akvariju...i sad sam tek video da sundjer filter nije potreban sve do jedno 20 dana,samo grejac na 26,5 c i rotifers prvih 7-8 dana posle moze i dostupnija hrana ako ne gresim..