Pocinje

Pa znas kako na ovu litrazu imam minimalno riba i uglavnom su sve radilice(jedu alge,ciste pesak i sl) a korali uz redovnu promenu vode ne bi trebalo da imaju problema koliko god ih ima,naravno treba pratiti potrosnju Kh,Ca,Mg ali kao sto rekoh redovna izmena vode i nema zime,bar ja tako mislim :) .A ovo za ciano ni meni nije jasno,situacija je bila ocajna ali vise je nema ama nigde..nekako sam je se brzo resio,mozda Boban ima nekih iskustava u vezi nje?
 
U bre hvala ali ovo je tek pocetak kako moze da izgleda,i jedno je sigurno sto se vise posvetis svome rifu to ce biti lepsi...
 
Ma bas zato i kazem zato sto je pocetak, a vec super izgleda. Da mi je neko pricao da za par meseci moze ovako da izgleda, ja mu ne bih verovao. To je ono sto me odusevljava i, iskreno, daje i meni nadu :)
 
I ja sam dugo vremena imao problema sa cijano bakterijom(ne algom) i napokon sam se rijesio. Imao sam problem sa visokim phosphatom i na savjetovanje prijatelja nabavio sam phosphat reaktor i za nekoliko sedmica cijano je potpuno nestala. Prije toga sam sve probao ali nista mi nije pomoglo da smanjim phosphate. Jeftina a vrlo efektivna spravica cak je svako moze i da napravi.
 
I ja sam dugo vremena imao problema sa cijano bakterijom(ne algom) i napokon sam se rijesio. Imao sam problem sa visokim phosphatom i na savjetovanje prijatelja nabavio sam phosphat reaktor i za nekoliko sedmica cijano je potpuno nestala. Prije toga sam sve probao ali nista mi nije pomoglo da smanjim phosphate. Jeftina a vrlo efektivna spravica cak je svako moze i da napravi.
Dojicu problem sa fosfat remuverom je sto i ako ga imas moze da dodje do bujanja algi,tj. ciano bakterijom.Kazu da ako krene bujanje one trose sav fosfat i sad mi kao merimo i test kaze nema fosfata...e zato treba prvo utvrditi uzrok pojavljivanja ciano bakterij.A da je mnogo zahvalna spravica jeste..
 
Ma mogu da naprave za 24h ceo reef kada imaju sve sto im treba i kada uzmu i vodu i kamenje i korale iz vec postojecih akvarijuma - prakticno samo presele u novi akvarijum i poredjaju. A gde to u Srbiji da nadjes? Kod nas samo polako... :)
 
A punise napune staklo onda dovedu neke curke da se u njemu kupaju i razvale sve za dva dana i tako jovo nanovo,bahato...dobro ipak treba razlikovati hobiste od bahatog trosenja para
 
Maneken:)
 

Attachments

  • 20120217_131856.jpg
    20120217_131856.jpg
    141 KB · Pregleda: 13
  • 20120217_131902.jpg
    20120217_131902.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 12
  • 20120217_131916.jpg
    20120217_131916.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 12
  • 20120217_132051.jpg
    20120217_132051.jpg
    132.3 KB · Pregleda: 12
  • 20120217_132105.jpg
    20120217_132105.jpg
    134.3 KB · Pregleda: 13
i jos neki detalji..
 

Attachments

  • 20120217_132116.jpg
    20120217_132116.jpg
    200.9 KB · Pregleda: 11
  • 20120217_132124.jpg
    20120217_132124.jpg
    190.6 KB · Pregleda: 11
  • 20120217_132318.jpg
    20120217_132318.jpg
    223.7 KB · Pregleda: 11
  • 20120217_132804.jpg
    20120217_132804.jpg
    226.8 KB · Pregleda: 11
Deluje mi da ti je protok vode preveliki za taj akvarijum.
Slazem se sa tobom,ali pojacao sam pumpu zbog prethodno pominjane ciano...za sada nema problema sa koralima,svi su otvoreni,videcemo
Znas kako ovaj Vortech jako cudno vrti vodu,nema direktnog udara kad stavis ruku ispred nje...recimo kad ukljucim onu Hydor ona raznosi koliko je jaka (zato sam je i izvadio)
 
Dojicu problem sa fosfat remuverom je sto i ako ga imas moze da dodje do bujanja algi,tj. ciano bakterijom.Kazu da ako krene bujanje one trose sav fosfat i sad mi kao merimo i test kaze nema fosfata...e zato treba prvo utvrditi uzrok pojavljivanja ciano bakterij.A da je mnogo zahvalna spravica jeste..

Zaista ne razumijem tvoj odgovor. Fosfat reaktor se postavlja da be ocistion akvarijum od algi. Alge da bi opstale potreban im je fostat.Reaktor smanjuje fosor a samim time i nestaju alge a ne bujaju. Ja sam na sve nacine probao da iskorjenim fosfor i napokon kada sam nabavio reaktor alge su totalno nestale. Takodje i na moje veliko iznenadjenje cijano bakterija je nestala u potpunosti. Problem sa fosfatom je ne smije se naglo smanjiti jer mogu korali da izbjele . Slana akvaristika je cudna jer svaki akvarijum je drugaciji i svako ima drukcija iskustva. Svidja mi se tvoj akvarijum i za malo vremana si dosta uradio.
 
Zaista ne razumijem tvoj odgovor. Fosfat reaktor se postavlja da be ocistion akvarijum od algi. Alge da bi opstale potreban im je fostat.Reaktor smanjuje fosor a samim time i nestaju alge a ne bujaju. Ja sam na sve nacine probao da iskorjenim fosfor i napokon kada sam nabavio reaktor alge su totalno nestale. Takodje i na moje veliko iznenadjenje cijano bakterija je nestala u potpunosti. Problem sa fosfatom je ne smije se naglo smanjiti jer mogu korali da izbjele . Slana akvaristika je cudna jer svaki akvarijum je drugaciji i svako ima drukcija iskustva. Svidja mi se tvoj akvarijum i za malo vremana si dosta uradio.
Pa koliko sam ja procitao dolazi do sledece situacije,na primer neki odpad (hrana ili sta god sto se raspada)pocne da dize fosfat na koji se nakace bakterije ili alga (mislim pocnu da ga trose) i ti sad meris taj fosfat a on je na minimumu jer ga alge trose i ti ne mozes da ga registrujes a njima lepo:) lepo ruckaju pa se cesemo po glavi jer ne znamo sta je problem...tako bar pisu mada ima logike u toj prici