Pocinje

Nisam morski akvarista ali pretpostavljam da je u pitanju naglo razmnozavanje planktona, bar je tako u slatkovodnom akvarijumu. Mozda da obratis paznju na ishranu organizama u akvarijumu i eventualno je smanjis.
 
Moze biti,inace voda u sumpu ima "simpatican" miris...nije se do sad tako osecalo..nitrati i fosfati bez ikakvih povecanja malopre merio.Probacu da batalim hranu da vidim sta ce se desiti mada me iskreno bas brine da mogu tek tako da izbacim iz ravnoteze skoro 700 litara vode?
 
Ako smanjis hranu sigurno neces pogresiti. Sacekaj da ovo procita Boban ili neko ko se vise razume u morsku akvaristiku pa ces sigurno dobiti adekvatan savet.
 
Da dodam, pokusaj da analiziras sta si ranije i kako radio pa da nisi nesto promenio sto bi moglo da utice na akvarijum. Da nisi mozda promenio vrstu hrane?
 
Da dodam, pokusaj da analiziras sta si ranije i kako radio pa da nisi nesto promenio sto bi moglo da utice na akvarijum. Da nisi mozda promenio vrstu hrane?
Bas nista nisam menjao to me i buni...pomislih mozda je nesto crklo pa zbog toga buknule bakterije medjutim sve na broju :)
 
Moze lako da se desi da je u pitanju ovo sto je CTale napisao. Nije bitno sta je nama logicno, bitno je kako zivi svet reaguje na promenu svetla.
 
White Cloudy Aquarium Water
White cloudy water is a result of a bacteria bloom.
Sometimes the cleaning of all the filters at once, or the changing of the gravel can trigger a bacteria bloom, due to the removal of bacterial colonies that have settled on the filter media or substrate. Another cause can be medical treatment of the tank using antibiotics, which may destroy these colonies.

The bacteria are either re-establishing themselves, or crowding the aquarium due to favorable conditions (poor water quality), multiplying at such a high rate that the water becomes cloudy white.

A bacteria bloom is cause for concern:

Bacteria need oxygen. A few grams of bacteria consume about the same amount as an adult human, again posing a threat of de-oxygenation in the aquarium.
Immediate action is required if the problem is severe, or persists.

It is also advisable to check on ammonia[Broken External Image]:[URL]http://www.algone.com//components/com_jvcl/assets/images/signal.gif
during the period of a bacteria bloom, as ammonia may rise to dangerous levels.

In a salt-water aquarium, the protein skimmer[Broken External Image]:http://www.algone.com//components/com_jvcl/assets/images/signal.gif usually helps to prevent and cure a bacteria bloom, as the bacteria are removed as particles. Make sure the skimmer works properly when a bacteria bloom arises.

A severe bloom can create an oily film and enough foam-depressing agents to make a skimmer go flat (no foam, no function). This has to be taken very seriously. Despite oxygen depletion, ammonia gets moretoxic[Broken External Image]:http://www.algone.com//components/com_jvcl/assets/images/signal.gif at higher pH levels, which is characteristic for salt-water environments.
[/URL]

It is therefore vital to make the skimmer work again. An oxidation agent such as potassium permanganate can be used. Diluted and used sparingly (1% and only added in the low ml region), it will oxidize enough fat to be picked up by the skimmer, thus jump-starting the system.

Možda ti je i skimmer u nekoj lošoj fazi.
 
Hmmm..sve sam to uglavnom vec procitao ,elem pao je Bactozym do daljnjeg.Skimer trenutno ATI Power Cone 200i ne bi trebao da bude problem pogotovo ne za tako kratko vreme.
Videcemo obavestavam vas
 
Amonijak test nemam a i iskreno ne znam od cega bi mi sad skocio amonijak,svi organizmi zivi...nesto mi pada napamet ali tu treba Boban da uskoci,imam dva puza svaki velicine jajeta,kad sam ih uzimao rece mi covek da znaju da oboje vodu u belo kad se pare ili sta vec rade u tom sluzavom svetu hehehe,to mi sad kroz secanje onako navire ali opet kontam tri dana da traje tesko da je to...
 
a recimo da i jeste zbog nove rasvete sta dalje?smanjiti rasvetu ili?

A nemam pojma kako i ova sadašnja promena utiče na tvoje korale.

Nemam nikakvo iskustvo u morskoj akvaristici, samo pokušavam da pomognem analogijama iz slatkovodne.
 
nesto mi pada napamet ali tu treba Boban da uskoci,imam dva puza svaki velicine jajeta,kad sam ih uzimao rece mi covek da znaju da oboje vodu u belo kad se pare

Meni se puz "pario" tj razmnozavao ali to belo sto pusti je kao da pusi cigaretu pa odu dva tri oblaka dima i to je to. Sigurno daleko od toga da zabeli ceo akvarijum, posebno ne na par dana.
 
Pokusaj da ubacis aktivnji ugalj( karbon filter). Takodje koliko imas otpada u protein skimmeru i koliko ga cesto vadis. Protein skimer bi trebao da bude taj koji ce se brinuti o cistoci vode. Nevidim na slikama da imas probleme sa algama pa onda nebi trebalo da ti bude problem osvjetljenje.