Rinelorikaria sp. L 010A

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Trebalo im je vreme da se izmreste ali sad kad su pocele mreste se svi parovi.Evo fotki odrasle zenke i cetvorodnevnih mladunaca. I sa ovim losim aparatom vide se stomacici koji se crvene, jer su puni artemije.
 

Attachments

  • ribe 016_resize.jpg
    ribe 016_resize.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 49
  • ribe 005_resize.jpg
    ribe 005_resize.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 39
Wow, prelepo! Evo ja se odmah javljam ako imas problema oko udomljavanja valjam_se
Sad van sale, javite mi ako mozete da li ih prodajete i koja je cena. Bas bih voleo da imam ovu ribu u svom akvarijumu, naravno ako cena nije previsoka valjam_se

Puno pozdrava i jos jednom svaka cast na uspelim mrescenjima :ziveli:
 
Jos je rano za paprat. Prvu nedelju su u plasticnoj kutiji koja je perforirana i obesena na stranicu akvarijuma u kome su se izveli. Vise pored hang on filtera koji jednim malim delom ubacuje vodu u kutiju i tako je osvezava. Kada ih hranim pomerim kutiju da voda ne bi ispirala artemiju kroz perforacije na kutiji. Mora da se ubaci dosta artemije, jer su mladi prvih dana prilicno lenji i hrana bukvalno mora da im je pored usta da bi jeli.
Prva nedelja je kriticna i voda mora da bude savrsena sto se tice nitrata i nitrita i nesme se menjati vise od par litara na akvarijum od sto litara, jer svaka malo veca pomena izaziva njihovo uginuce.
Nisam napomenuo da kutija sa malima visi na akvarijumu od stotinak litara koji u kome su se izmrestili i proplivali. Inkubacija ikre je bas dugacka i traje izmedju 9 i 14 dana. Kad proplivaju otac koji ih je cuvao u cevi i neumorno skakutao po ikri ide napolje, a mali u kutiju, jer bi ih bilo nemoguce nahraniti u velikom akvarijumu. Drugih riba nema u akvarijumu. Filtracija je pomenuti hang-on i jedan veci sundjer filter.
 
Evo i ja da se oglasim...
Pre par dana sam ih video uzivo veoma su veliki u odnosu sta sam ocekivao da cu da zateknem.Kada sam ih video bili su na velicini malih ancistrusa kad pojedu zumancanu kesu i napuste gnezdo,znaci oko 1cm.Ali u odnosu na male ancistruse se slabo krecu i ne mrdaju...
Zoki se dobro brine o njima a kako je krenulo i ostale maticne ribe se mreste,pa se nadam da ce Zoki uskoro poceti i da ih izvozi.:ziveli:

E sad samo da krenu istim putem i farlovelle.....Nadam se da cu sledeci put kad naidjem da vidim i ta mala naliv pera.:mrgreen:
 
Farlowelle su jos uvek neostvaren san. Procitao sam gomilu literature sve im je podeseno i sad ostaje samo da se ceka. Zenke su pune ikre pa ce se valjda to i desiti.

He,he bobane, znaci da dolazis cim hoces da ih vidis uzivo. To mi stvara dodatnu obavezu da izmrestim jos nesto sto vazi za komplikovano, jer nametnuo si prilicno visoke standarde.:ziveli:
 
Lepo, uklopicemo se sigurno pa da sednemo ko ljudi:ziveli::ziveli: A moze i jos:ziveli::ziveli:
 
Svaka cast na mrestu ove ribe, ali usput imam pitanje:
Cime ih hranis?
da li ih drzis i u zajednickom akvarijumu?
posto imam ove sjajne L-ove, ali mi se cini da lose napreduju, zato pitanje u vezi sa ishranom i drzanjem u zajednickom akvarijumu, jer mislim da gube trku za hranom sa ancistrusima i pandama.

Hvala unpared

izvinjavam se ako je off, ali posto je vec tema o L-10A nisam hteo da otvaram novu temu
 
Za razliku od vecine L riba koje vaze za algare L 10a nije tipican algar i pre bi se moglo reci da je karnivora. Odrasle drzim u posebnom akvarijumu i hranim discus futerom, tetra colorom pro, grindal crvima, artemijom i kad imam blodi vorms. Pokusavao sam i sa hranom biljnog porekla, gricnu malo ali bas i nisu odusevljene. Hranim ih samo uvece, jer su tipicne nocne ribe. Sigurno je da gube trku sa ancistrusima, jer su mnogo neznije od njih.
 
Rineloricaria je svastojed (omnivores) pa samim tim tako se i ponasa u tvom akvarijumu. Ocito ako ima izbora bira ono sto je sladje bas kao i mi :) U sustini mozemo da ih hranimo svakom hranom i mislim da je bolje da se ona kombinuje ne od jedanput negon recimo "par dana meso par dana kupus".

Nisu one nocne ribe, daleko bilo, vec samo im ne prija jako svetlo. Probaj da zatamnis akvarijum pa vidi kako ce da se ponasaju. Uostalom to je poznato kod mnogih riba ali je vrlo izrazeno kod ovako mirnih riba kao sto je Rineloricaria sp.