Sand flower anemone

Da ne bude kako Peca samo gleda u svaju (a ta fali i da gledam? pa imam o?i blago meni :roll: ) evo dokaza da sam i u akvarijum gledao. Jesu se malo uklopile u atmosferu dna i aparat se mu?i da ih izdvoji, ali mislim da se vide...bolje nego kod Mrvice kome se objektiv zamaglio od gledanja u pogrenom pravcu :mrgreen: .
 

Attachments

  • sand_anemona_1.jpg
    sand_anemona_1.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 45
  • sand_anemona_2.jpg
    sand_anemona_2.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 33
uh, pa kakve su to snimke...nije da prigovaram, ali prigovaram :wink: , vidim da si i ti Peca gledao negdje drugdje....
znam da obojica moete puno bolje
 
Sta je ovo, izlozba umetnicke fotografije pa toliko prigovarate na kvalitetu istih :p

Bobane, gde ti slikas anemone i ostale ribe kad je pozadina uvek ista-plava. Da li je to neki poseban akvarijum za slikanje, jer ako je ukrasni pozadina sigurno ne bi bila takva kakva se vidi na slikama... :?:

Pozdrav. Mirka.
 
Da, moe sa aparatima, ali imajte u vidu da je u pitanju radni akvarijum, a ne ukrasni. On se nalazi na podu koji je uvek mokar (pa ko voli da klakne ili sedne tu neka izvoli :D ). Stakla su blago mutna od algi (morate da znate da Octo ima puno akvarijuma, a ko ?e to uvek imati ?isto) a i mi ne dolazimo sa dogovorom od mesec dana unapred, pa da on sve opere. A same anemone su (to sam ve? spomenuo) prili?no sli?ne boje pozadini, pa kad se sve uzme u obzir, eto takvih fotki.
 
Eto Peca je hteo da nam pokaze anemonu kad ono kritike na sve strane.

Tehnika slikanja je dosta komplikovana a kada su tu jos neke dodatne otezavajuce okolnosti onda je sve jos teze. Krv nije voda, ah ta svaja, a o tome nema ni reci u strucnoj literaturi. Ni sam ne bi znao kako da podesim parametre u svajinom prisustvu.

Pored svaje tu je i problem algi, soli na staklu itd. Mislim da treba da uvazimo da to nisu izlozbeni akvarijumi i da je to tako kako je.

Mirka, svi moji akvarijumi su obojeni plavom bojom pa shodno tome pozadina je i plava. To su radni akvarijumi pa nema podloge niti sta drugo. Doduse imam i dva radna akvarijuma gde se ja vise igram ali su i oni bez podloge s tim sto imaju malo finog taloga od kamenja.

Slatkovodne ribe slikam u jednoj plasticnoj posudi koja je poluprozirna pa je i tu pozadina manje vise slicna.
 
Evo jo malo fotografija, mislim da su ove bolje.
 

Attachments

  • e_sand_anemona_3.jpg
    e_sand_anemona_3.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 25
  • e_sand_anemona_2.jpg
    e_sand_anemona_2.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 17
  • e_sand_anemona_1.jpg
    e_sand_anemona_1.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 29
bezbojne?
Pa zar nije prva plavkasta, druga zelenkasta,
a ova tre?a, da ona je bezbojna,
i mene zanimaju cijene pa nebi bilo zgorega iako nemam mjesta u svom malom akvariju ali tek da se zna
 
Stina, uglavnom su takvih boja. Ovde moe da vidi nekoliko razli?itih ali ipak sli?nih. to se cene ti?e, to ne znam. Mene nisu za sada zanimale, pa nisam ni pitao. Ukoliko te zanima cena, ovde u Beogradu, poalji Octopusu PP, jer su ove njegove. Mogu ti re?i da je bilo uivanje gledati ih kako hvataju artemiju po akvarijumu. :D
 
Ako su njegove mislim da znam koliko su otprilike, jednom smo pricali, cijena nije velika i mislim da se isplati...
Al prije toga treba o njima dosta procitati... a vi se ovdje zamarate izgledom fotografije umjesto da pisete o anemoni... pa nije ovo forum za digitalnu fotografiju!! :lol:

Slike su malo mutne al su opet dobre...

Anemone nisu bezbojne kao sto sam grubo rekao al ono, nisu ni pune boja :lol:

Sve u svemu, odo ja google google, a ako neko ima iskustva iz prve ruke - nek puca!!

S clownom su u simbiozi?
 
Na alost, nisu u simbiozi. Kod Octa ih ima oko 5-6 (moda koja vie) na raznim mestima po akvarijumu i za sada ne diraju nikoga... osim artemije. Kad nju osete lete im polipi na sve strane.
 
Peca, ova prva je prelijepa. Savrene je boje, stvarno prelijepa.
-hehe, ovaj puta si gledao u anemone :wink: (ljepota je u oku fotografa)
 
Evo prije par dana kod figara sam vidio sand flower anemonu...
I to dva komada, veli?ine 4-5cm, krasna je al se nalazi na kamenu(nema jo pijesak u akvariju) i dole su iz jadrana, zbilja su krasna stvorenja.