Staro za novo

Svaka UV lampa ima rok trajanja od oko godinu dana rada. Posto je ova UV lampa non-stop u pogonu a spada u kljucni detalj filtriranja onda sa njom nema igre i ona mora da se zameni u roku od godinu dana. U praksi ona kod nas ne saceka desetak meseci. Nije to bas tako skupo, daleko bilo :)

Za zaptivanje prelivne cevi se koristi spojnica poznata kao bulkhead. Ona se siroko koristi u morskoj akvaristici a u slatkovodnoj mogo redje jer su tehnicka resenja akvarijuma sasvim drugacija. Ta spojnica je dosta pouzdana ako se ne ceprka po njoj.

Akvarijumi su obojeni sa svih strana osim sa prednje strane. Mislim da je jasno da ovi akvarijumi nisu za kucnu upotrebu vec su to tipicni radni akvarijumi. Kada su tako obojeni mnogo je prijatnije za nas same a sto je jos bitnije lako se uocavaju bilo kakve promene na ribama. Pored toga nista nas ne ometa da se koncentrisemo na jedan akvarijum.
Sto se tice ribe tu je isto tako jedna pogodnost a to je da ribe iz jednog akvarijuma ne uznemiravaju druge ribe. Pored toga ribe imaju jasnu granicu dokle idu i ne desava se "zakucavanje" u staklo. Eto to bi bilo onako ukratko a verujem da ima jos pogodnosti ako su u pitanju radni akvarijumi.
 
Tako sam nesto i mislio ali rekoh ajd da pitam. Ako se setim jos kakvog glupavog pitanja, postavicu ga a ti kad se smoris prestani da odgovaras valjam_se.
 
Odlična tema .. oduvek sam se pita kako to sve izgleda u većim razmerama.
Već nekoliko puta sam prelistao temu i pregledao postavljene slike.
Čestitke Bobane :cool2: .. nemoj nam još reći da si sve sam odradio .. :lol: ..