Acantopsis Choirorhynchos

miki37

New Member
6 Decembar 2008
16
0
1
Pozdrav
Moze li mi neko vise reci o ovoj ribi. danas sam uzeo tri komada jer su mi se veoma svidele ali ne mogu nigde naci nista o njima pa molim svakoga ko nesto zna da napise
Unapred hvala
 
Super jos samo da razumem dobro engleski. Ali na zalost nije tako.
U svakom slucaju hvala za trud
 
Pozdrav
Probao sam da prevedem ali ne ide. Interesuje me da li se u zivu hranu (toliko sam razumeo) ubrajaju i puzevi. Ja opet imam uzasan problem sa njima jer su se toliko razmnozili da ja vise stvarno nemam pojma sta raditi. Biljke su mi skoro totalno unistene.
Cini mi se da ih jedu jer mislim da ih je manje ali nisam siguran u to jer ih i ja izbacujem mrezicom. A mislio sam da se i ove meni prelepe ribice malo opisu jer na internetu stvarno nema nista o njima na nasem jeziku
 
Horseface Loach jede puzeve kao i sve ostalo. On nije uopste probirljiv sto se tice hrane. Sada je pitanje da li ce da jede puzeve ako mu ti nudis neku drugu hranu.

Za tebe je vazno da mu obezbedis mekanu podlogu a za to je pesak najbolji. Tada ces stvarno da uzivas u njegovim vragolijama. Problem je sto on bez problema rasturi podlogu i iscupa biljke. Mislim da znas da moze da poraste dosta, oko 30 cm mada se to retko desava u akvarijumu.
Inace samo da dodam da je to riba slatkih i bocatih voda i da uziva u bistroj vodi.

Ja livno ih uvek drzim u akvarijumu bez podloge ali dodam neku plasticnu cevku da imaju gde da se zavuku. Horseface loach trazi zaklon a pesak je to sto mu najvise prija.
 
Hvala veliko Bobane
Sada me interesuje koliko bih ja botia mogao imati u akvarijumu. Ja ih naime obozavam i stvarno su mi prelepe, posebno striate. Akvarijum je 120 litara i od riba dna imam dva somica i ove tri i naravno puzeva napretek :(