Ancistrus

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Danas sam na velikom maticnom albimno Ancistrusu primetio ruzne krvave mrlje na boku. Pocelo je tako sto mu je taj deo boka pobeleo. Tuca sa drugim Anc. je iskljucena, jer je bio u posebnom akvarijumu. Svaki savet je dobrodosao.
 
Najpre virus. Nema sanse da je nedostatak u ishrani, jer ribe hranim stvarno raznovrsno. Trovanje tesko da je u pitanju. To je mresni akvarijum gde vodu sam "pravim" i svakodnevno kontrolisem. Reci mi molim te sta bi eventualno mogao da dodam od lekova da pokusam da mu pomognem?
 
Znas I sam sta je najbolje uraditi kada nisi siguran sta se desava.

Ako imas FMC to bi ti bilo najkorisnije jer mozda je u pitanju neka protozoa, ko zna. Ako je u pitanju virus onda ti treba sreca kao I ancistrusu.
 
Ancistrusu je danas bolje. Ostecenje na kozi se smanjilo za vise od 50%. Lecenje mozda nije standardno ali sam pokusao pa izgleda da daje rezultate. Koristio sam hloramfenikol mast kojom sam mazao osteceno mesto na kozi i dodao metilen plavo u vodu.
 
Uhvatio sam ga polako rukom, jer imam lose iskustvo sa mrezicom, bodlje mu se zakace i sacekao da se smiri. Tuferom od vate sam osusio deo koji mazem i namazao ga. Sad da li je to imalo uticaja da mu bude bolje, djavo ce ga znati.
 
Jutros je situacija za 80% bolja. Od velikih ruznih crvenih ostecenja ostale su samo tackice i vidi se da se koza obnavlja. Izgleda da sam uboo pravu terapiju.
 
Pa tako to ide. Imas problem a nemas pouzdano resenje. Onda zasuces rukave I odradis nesto svoje pa kako bude. Vazno je da si pokusao nesto da uradis. Ako jos I uspes onda ti je puno srce.
I jedfna vazna stvar u svemu ovome je bas to sto si preneo iskustvo I drugima. Cesto ljudi pitaju bas za ancistruse.