aretmija jajašca

Prodje Jasenka i 48 h , jesu li se izlegli?[Broken External Image]:http://www.websmileys.com/sm/animal/1115.gif

Ako ti kojim slucajem opet nije uspelo, znaj da ti nije u redu artemija koju si nabavila. Vecina trgovaca zbog visoke cene artemije koja se nabavlja u litarskim konzervama, prepakuju u male kesice i tako prodaju. E sada tu je problem, ako tako zapakovana artemija stoji na policama u akvaristickim radnjama gde je temperatura i vlaznost uvek visoka, sto ne pogoduje nikako jajascima, i bas iz tih razloga takva artemija strada[Broken External Image]:http://www.smileys.ws/sm/action/00000021.gif
Jaja artemije koja su u kesicama, pozeljno je drzati u frizideru (nizoj temperaturi) jer procenat njene iskoriscenosti je dosta veca. Kod mene vecina odgajivaca tako radi jer su to iskusili dugogodisnjim radom sa artemijom i dobro znaju da niza temperatura odgovara kvalitetu artemije. Problem vlaznosti resavaju ubacivanjem nekoliko zrna pirinca (poznato je da pirinac upija vlagu).

Eto , ja se opet raspisa a hteo sa samo da pitam sta bi sa Jasenkinom artemijom ...[Broken External Image]:http://www.smileys.ws/sm/action/00000057.gif
 
Fauna, mala ispravka, sada za nekoliko sati ode tih 48, pa cu je vaditi oko 19 uvecer...pa javim!
Zasad nita ne vidim jer sam bocu zagurala u filter
 
Jasenka sta bi sa artemijom?Cii mi se da je artemija koju pominjes ili skladistena neadekvatno te je stoga povukla vlagu ili je bila na previsokoj temp.
Ja se bavim i razmnozavanjem riba i imam nesto sto ja nazivam farmicom nedaleko od Beograda te koristim puno artemije.U sezoni mresta umem da spicim konzervu od litra za 10 dana.Trenutno koristim Brine shrimp direct artemiju.Ona pocinje da se leze vec posle 12 sati a posle 24 h sva jajasca su izlezena .Procenat izlegnuca je skoro 100%.Inace koristio sam i ovu koju Boban pominje- ona je jedna od najboljih. Nekada davno sam se igrao gajeci ih do adulta .Nije to tako tesko.
Dobra uputstva su ti dali fauna i Boban i ostali.Ako su rezultati izostali probaj nabaviti nova jajasca artemije.
 
Ah, stvarno je lake napraviti morski nego izleci artemijicu!
alim se, naravno. Eto danas zavravam s drugom turom (koju je dragi pripremio) i sve je u redu. Mali se nisu izlegli u potpunosti, ali nekih 80-90% jesu. S takvim rezulatatom sam potpuno zadovoljna, jer i to je bolje nego nita!
 
Octo, ista su jajasca u pitanju!
Problem je bio u meni (nisam znala kako i nije mi se dalo dobro procitati uputstva i slijediti ih od stavke do stavke i ispalo je sto je ispalo.... :oops: )
To je tak kada sam radila ofrlje :p
Sada ZNAM postupak i hvala svima jos jednom!
 
Eto moga zapaanja s artemiom, nakon to je sada uspjeno uzgajamo!
Otprilike dva puta tjedno, moda malko rjede koji puta hranimo cijeli akvarij s ivim malenim artemijicama.
Ribice koje doslovno polude za njima su cromisi, pseudoanthias.
to se koralja tice, mnogi u vrijeme hranjenje izbace svoje polype van, pogotovo lps koralji. Neke vrste Zoa ih isto love.
 
U ovoj temi je sve napisano i ja bi samo da dodam pokuaj slikanja proplivale artemije. Na slici se vide i nekoliko jajaca koja sam pokupio sa artemijom.
 

Attachments

  • artemija1.jpg
    artemija1.jpg
    22 KB · Pregleda: 21
Mrv, isto sam sigurna da moe bolje, i to recimo, slika s tim da slike postavi na najjacu kvalitetu koju nudi fotoaparat...pretpostavljam da je to i kod tebe kao i kod mene HQ, enlarge size 3200x2400, to trai u opciji picture, s tim da moe i ostale neke opcije srediti tipa kontrast.
Takvu sliku koju slika moe, ako ima izvuci u photoshopu, odrezati pomocu alata "rectangular marquee tool" samo nekoliko artemija i neka ti velicina tj. image size cijele slike bude oko 320x240, optimiziraj za web da nije prevelika za forum i to je to.
 
Bolje od ovoga za sad ne moe, pa ljudi nije problem u aparatu vec je ovo manje od o,5 mm, problem je kako lepo izotriti na tako neto malo, oci mi ispadoe :wink: .
Barem se vidi osnovni oblik artemije.
Bobane, ako stara slika zauzima mesto da je izbiem ili ce ti?


Izbrisao sam sliku sad ima novija.
 
Mrv, slika je vec puno bolja i mislim da bi malotko uspio neto bolju i slikati (za bolju sliku ipak treba neko vrhunski aparat).
 
Aparat je Fuji finepix S7000 i koristio sam i super makro i 12,3 MP ali je problem izotriti na tu tackicu. Za sada mi samo ostaje da nabadam daljinu i otrinu pa kad pogodim a dotle ce mi oci biti :shock: . :lol:
Uspeo sam da slikam jo malo bolju slicicu i zamenjena je sa prethodnom da ne zauzimam mesta na serveru.
 

Attachments

  • artemija33.jpg
    artemija33.jpg
    14.3 KB · Pregleda: 22