Crkavanje ribica

Hm.. ja sam ga dobila u nekoj bocici...
I sad... sta da koristim za lecenje ribica koje sam prebacila u karantin? taj IHTIO M ili malahit zeleno ili metilen plavo ili?
:(:(

To sto si ti koristila nije navedeni lek, vec razblazeni rastvor koji se koristi kao cela bocica na 50l.vode.
Ovaj preparat sto sam prikazao (slika) to je isto mala bocica koncentrovanog rastvora i dozira se u kapima prema uputstvu. Lek je jako efikasan ,rezultate koje sam dobijao bili su isti cak i efikasniji nego neki brendirani preparati.


Moja preporuka je bas taj lek ili
TetraMedica ContraIck, moze i Sera Costapur
 
Andrejice,nema potrebe da razbijas glavu ako nemas uputsvo nemoj to koristiti jedino ako znas da doziras i kada da doziras...
Mnogo jeftinije je da odes u neku radnju i uzmes neki od preparata sto ti je preporucio Fauna.
Ima sigurno uputstvo u kutijici.
 
Da ne otvaram milion tema, da pitam ovde...
Imam coridorca albino i primetila sam da ga black molika cupka po glavi, tj tako reci da ga stipka, kao da ga jede...
Obratila sam paznju na koridorca... cak sam ga pod lupom pogledala.. ne vidim nikakve tackice ili nepravilnosti na njemu.. u svakom slucaju u karantinu su ribice i tretirane su malahit zelenim prema prilozenom uputstvu

Da li mi je koridorac bolestan ili ga molika iz "dosade" dira?
 
...a sad mi nista nije jasno.. ako izvadim aktivan ugalj iz filtera sta ce mi preciscavati vodu??? .....
Vodu ce cistiti bakterije koje su zaduzene da jedu organski otpad a one ce se namnoziti tokom cikliranja i nastaniti u sundjeru u kuglicama i podlozi.Mislim da nisi pazljivo citala clanke o filtraciji a mislim da je na ovom sajtu to objasnjeno jako detaljno. Sedi i citaj pazljivo:ebote:.
 
Samo da se pohvalim da sam prebacila ribice nazad u akvarijum koji sam ostavila oko nedelju dana da se ciklira, naravno koristila sam Sera Nitrivec i sada kada sam prebacila gupike kao "pilote" jedna gupika mi se odmah okotila :)

Proslo je vec 3 dana i ribice su mi sve u redu, male su zdrave, zivahne, plivaju...
I ostale sam prebacila u glavni akvarijum :)
Sve je u redu :)
Kuc kuc da ne ureknem... :)
 
Nekada dok nije bilo tih "cudesnih" preparata nismo ni znali sta je cikliranje, ali smo znali da treba da uspostavimo biolosku ravnotezu u akvarijumu. Jedan od najstarijih recepata je da se iz "starog" filtera izvadi deo filter mase i stavi u novi da bi se ubrzalo razmnozavanje bakterija. Ali progres ide napred i u ovo instant vreme sve je mnogo brze od instant palente do instant akvaristike.
 
Ja sam kao klinac uzimao od starih akvarista vodu iz njihovih već formiranih akvarijuma.Ja sam to tada zvao,da voda brže sazri:lol:!Uglavnom sve je bolje od puštanja ribice u svežu česmovaču:ebote::hej: