Discus-Symphysodon aequifasciatus-popularni kralj

Evo obradi cu slike posto su velike za forum pa cu da ih postavim. To je sve manje vise isto tako da ni sam neznam sta bi bilo novo. Nazalost, neke nisam slikao a izgleda da sam trebao. To je iz razloga sto se ja ne palim na diskuse.
Eto stizu slike uskoro, sta da radim kad me terate :)
 
Bobane pa fauna zna bolje gde su ti slike nego ti... :lol: naravno da ne znas gde su neke kada ih je vidis drpio i smestio na svoj hard.Ipak i to je bolje nego da su ne daj boze zavrsile u pasulju :lol:

Uzgred saljem jos jednu sliku jedne meni veoma drage ribe i novije varijante.U pitanju je " leopard ".Interesovanje ovde kod nas je prilicno veliko za njih .(uzgred ovo radim da probam kako se slika salje sa drugog servera,stoga Bobane ako nesto zabrljam....ispravi)


[Broken External Image]:http://img159.exs.cx/img159/1557/Leopard-Octopus.jpg
 
Evo da posaljem slike jednog discusa koji je slucajno dosao do mene. Kupio sam ga kao tirciza, ali se vremenom ispostavilo da je to Henkelov discus. Nisam upucen u njegov u njegovu posebnost, pa ako neko ima vise znanja neka me obavesti, ovo se pre svega odnosi na Octopusa. :lol:
Ono sto ja znam je da mu je srednja strafta najaca i da je skoro nikada ne gubi, vremenom je poceo da dobija crvene tackice po telu.
 

Attachments

  • p1090222.jpg
    p1090222.jpg
    91.2 KB · Pregleda: 30
Evo jos par slika discusa, nazalost nisu moji :lol:
 

Attachments

  • dbg-2004-228.jpg
    dbg-2004-228.jpg
    14.8 KB · Pregleda: 31
  • dbg-2004-229.jpg
    dbg-2004-229.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 24
Octo, o kakvom se ampionatu radi? Tj. o kakvoj je izlobi ili natjecanju tu rijec?
Da li je to izloba ribica svih vrsta ili su samo neke u kategoriji za izbor i kako se to odrava, gdje, kada? I to je uvjet-vlastiti uzgoj ili moe svatko s svojom ribicom doci na natjecanje. Ba nikada u ivotu nisam bila na nekoj izlobi ribica, pasa, macaka, papiga i ostalih ivotinja