Drugi pokusaj

posle nekih deset dana od mresta malopre pogledam u akvarijum kad moji borci se opet mreste osim mene najvise su bile iznenadjene neonke koje u pauzi rasteruje muzjak od gnezda koje se za divno cudo jos uvek drzi iako je povrsina vode dosta nemirna, ponekad eto dolazi do mresta kad mu vreme nije :)
 
Eto, kad se ne nadas, lepo te iznenade ribice. Mnogo mi je drago, samo sam skepticna..hoce li muzjak uspeti da sacuva ikru i gnezdo? Ipak su neonke brze, a mrest boraca takav kakav je...
Navijam iz sve snage za porodicu Bettica!
 
Obicno je problem sa prvim mrestom. On je zeljen i ocekivanja su velika. Tada sve ide sporo, neizvesno i obicno ima problema. Ponekad neiskustvo i neznanje uzimaju svoj danak pa dolazi i do propasti ili ikre ili mladji.
Ali kad do njega dodje i sve bude u redu posle ide nekako lakse. Ribe pocinju da se mreste i kad najmanje ocekujemo a ponekad i ne zelimo jer je mresni akvarijum vec zauzet prethodnim uspesnim mrestom.
Ipak, i ovo sto ti se sada dogadja u akvarijumu je lepo. Stecices neka nova saznanje posmatranjem pa makar i sve to bilo bez rezultata.

Kako su malci iz prethodnog mresta?
 
e malisani su super lepo su proplivali po mojoj proceni ima ih oko 70 tak komada tako da moram poceti da trazim njihovo utociste,pa ako nekome bude trebalo slobodno neka se javi :)
 
Atanasije, kako su malishani?
Jel su poceli da se boje?
Nesto razmisljam, bilo bi super da im spremis mikro crve, verujem da mogu vec da ih jedu.

E, nadam se da cu uskoro i ja imati jedan mrest :)
 
e cao pa malisani su super plivaju ko ludi prozdrljivi su mada mikro crva nemam nazalost nisam uspeo da nabavim pocetnu kulturu ali jedu suvu hranu za malisane i svaki drugi dan artemiju cini mi se da pocinju da dobijaju neku bledo crvenkastu boju ili se mozda i varam:)