Elaphe Helena

OK

izvini Preka,inace zmijon je lep,ali sto kaze Fauna pazi na zube poluotrovnih zmija,pa cak i ako te ujede,gledaj da ne istrgnes ruku ili prst iz celjusti jer ces povrediti i sebe i zmiju.Posto su joj zubi zakrivljeni ka unutra,trebao bi da iskuliras par sekundi,da stegnes kraj lobanje gde se zavrsava gornja vilica gurnes ujedeni deo ka unutra kako bi oslobodio zube i lagano uzvuces deo koji je ujela.Ovo pricam iz iskustva ,za 7 god u herpetoloskoj sekciji istrazivaca bilo je vazda ujeda i ovo je najbezbednije,jos ako imas pean ili vecu pincetu moze biti jos lakse.
Pozz i pazi je lepo.
 
Hvala na savetu Kojoti ;) Ako dodje do ujeda poslusacu tvoj savet i uradicu tako kao sto si rekao...Inace,Kojoti jel imas ti nesto od egzota? ;)

Pozz
 
BESE NEKAD

drzao sam nekad otrovnice,al se supruga plasi zmija,a i gustera bogami,pa izbegavam.Drugar i dalje radi muzu otrova za Italijane(V, Berus i V.Amodites)pa kod njega zadovoljavam portebu za njima.
 
Loooooziisssss meeee???!!! :D Dao si joj zivog misaaaa??!! :D Vauuuu!! Covece kako je to kul jbt!:ebote: Sam taj prizor misa kako bespomocno pokusava da pobegne gladnim celjustima je fascinantan! i samo........ CAP!!!!! Nema ga! Samo nogice vire iz usta dok ga zmija zadovoljno guta! Muahahahahaha! ( kol'ko sam bolestan covece :ebote:) Sve u svemu mnogo je kul! pozzz
 
je pa naravno...ja zivotinju necu ako nemam dodir s njom..moje sve zivotinje su naviknute na ruku :hej:zmijica je super!ljepo se ti to brines o njoj...