Gupi gubi tkivo

Mladen83

New Member
1 Maj 2019
3
0
1
41
Pozdrav,
Sve najbolje zelim osnivacu ovog foruma i zelim mu da forum bude jos aktivniji. Mislim da je najbolji i najfunkcionalniji forum ove tematike.

Naravno odmah imam pitanje. Sta bi moglo da bude ovo sa slika. Ovo traje vec nedeljama. Citajuci forum probao sam da je stavim u slanu vodu. Drzao sam je nedelju dana, ali je rezultat slab ili nikakav. Ribica je i dalje aktivna, jede, cak je pre nedelju dana imala okot.
Cime da probam da je tretiram?
 

Attachments

  • IMG_20190501_082539.jpg
    IMG_20190501_082539.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20190501_082939.jpg
    IMG_20190501_082939.jpg
    108.5 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20190501_082917.jpg
    IMG_20190501_082917.jpg
    121.6 KB · Pregleda: 7
Tipicna infekcija Guppy riba izazvana nekom bakterijom i vrlo verovatno potpomognuta gljivicama. Sve je to otislo dosta daleko ali mi deluje da se riba na kraju izborila sa time ali na zalost izgubila je dobar deo tkiva.
Slika nije bas najbolja da se uoce detalji ali mi deluje da je sada sve cisto i mislim da tu sada nema sta puno da se uradi.
To sto je bila u slanoj vodi to joj je zasigurno pomoglo i ako mozes samo nastavi sa malo soli u akvarijumu. Rezultat toga je da se ta infekcija zaustavi. Proces regeneracije tkiva je poduzi i ako je riba u nekom starijem dobu onda moze i da ugine pre nego sto se sve vrati na prvobitno stanje.

Jednostavno sve svedi na ovo: Ako riba i dalje gubi tkivo onda je najbolje da je odstranis iz akvarijuma a u suprotnom ostavi je da se polako oporavlja.
 
Tipicna infekcija Guppy riba izazvana nekom bakterijom i vrlo verovatno potpomognuta gljivicama. Sve je to otislo dosta daleko ali mi deluje da se riba na kraju izborila sa time ali na zalost izgubila je dobar deo tkiva.
Slika nije bas najbolja da se uoce detalji ali mi deluje da je sada sve cisto i mislim da tu sada nema sta puno da se uradi.
To sto je bila u slanoj vodi to joj je zasigurno pomoglo i ako mozes samo nastavi sa malo soli u akvarijumu. Rezultat toga je da se ta infekcija zaustavi. Proces regeneracije tkiva je poduzi i ako je riba u nekom starijem dobu onda moze i da ugine pre nego sto se sve vrati na prvobitno stanje.

Jednostavno sve svedi na ovo: Ako riba i dalje gubi tkivo onda je najbolje da je odstranis iz akvarijuma a u suprotnom ostavi je da se polako oporavlja.
Riba je mlada. Vratio sam je sa ostalima. Ne mogu tu vodu da solim jer imam kozice. Ali cu je izdvojiti ponovo. Sto je najjace ona se u toj slanoj vodi i okotila. Nisam znao ni da je trudna. Doduse, samo 4 kom. malica sam nasao i sacuvao.
Hvala na odgovoru. Izgleda da bolest ne napreduje dalje.
 
Mozda si trebao da izvedes eksperment pa da vidimo rezultat iz prve ruke. Naime mnogi daju odgovor kao i ti sada, kozice su problem pa je so no no. Toga sam se naslusao za catfish ribe a u stvari je pusto prepricavanje. Neki takozvani "autoritet" je nekada rekao da to neide i ljudi to strogo prepricavaju do danasnjih dana. Ja probao i gle cuda, sve catfish ribe tolerisu so. Ne tvrdim ja da je njima prijatno u takvoj sredini ali sta je tu je, zive su i zdrave.
Znaci, neko ko ima kozice i spreman je da malo eksperimentise treba sve ovo da proveri i da na zadovoljstvo akvaristicke zajednice potvrdi ili pobije zaveru soli i kozica.
 
Bobane, hvala na replici. Bilo je kako si ti rekao. Riba se oporavila kada sam je vratio u akvarijum sa ostalim ribicima.
Tretman slanom vodom je dao rezultat. Oporavak je spor. Ali je tretman trajao ne duze od 2 nedelje (jednom sam joj samo vodu promenio), a u medjuvremenu se u toj slanoj vodi okotila.
Sada je rana vidivljiva ali u vidu oziljka, a riba se normalno ponasa i napredovala je u rastu.