Hladnovodni algar

Bolesti

Pozz,,posto sam novi clan zanima me pitanje na koje nigdje nemogu naci odgovor,,,,prije sedam dana sam u akvarijum dodao metilen plavi...Je li moze ostati u akvarijumu ili se voda mora promijnuti da li imaju neke poseljedice koje stete ribicama ili biljkama????
Hvala unaprijed!!!!!
 
Pozz,,posto sam novi clan zanima me pitanje na koje nigdje nemogu naci odgovor,,,,prije sedam dana sam u akvarijum dodao metilen plavi...Je li moze ostati u akvarijumu ili se voda mora promijnuti da li imaju neke poseljedice koje stete ribicama ili biljkama????
Hvala unaprijed!!!!!
Pa u principu bi trebalo promeniti bar trecinu vode ukoliko je lecenje zavrseno. Ukoliko nije trebalo bi se drzati preporuka proizvodjaca.
 
Ih bre Paleo, pa do sada smo delili posao oko algi, ali ako me i ti napustis ostajem jedini samozvani i svima javno obelodanjeni uzgaivac algi na Balkanu :ebote:
[/PHP]

Da li mogu ja da konkurisem za uzgajivaca sa ovom kuglom u donjem desnom uglu?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 10
@ Strujas moze kao algoodgaivac pocetnik. Pomeri taj algavi dzbun malo levo i postavka ce dobiti na dubini :mrgreen:
Salim se . Ako sve te izrasle niti otkines sa glavne loptice i namotas u klupce imas novu lopticu. Ja tako nesto samo bar 5 puta vece imam u svom algarijum akvarijumu.....

Sto se tice AlgaeFix-a probao sam malo da googlam po biljnim sajtovima i uglavnom sto sam nasao je da je stetan po kozice i puzice, kao i da su neki korisnici prijavljivali i promene na nekim biljkama ili da im je uginula i odredjena kolicin ribica. Naravno da je bilo i onih koji nikakve bocne negativne efekte nisu primetil.... Ali u sustini jako malo informacija po forumima. Cesto bi prozvucala recenica: Ako vec nesto od hemije koristite bolje Exel u maksimalnim dozama nego AlgaeFix. Tek za referencu sta sam nasao....
 
AlgaeFix cak ne steti ni coraline alhgama a o puzevima I kozIcama da I ne govorim.
Ovo sam licno proverio mnogo puta ali ajde kad neko kaze drugacije.
Takve su forumske price, uvek intertesantne.
U sustini kada ljudi daju takve zakljucke to je uradjeno brzopleto I naravno da je najlakse optuziti ovako nesto.
 
Ma ako moram da verujem njima ili tebi - uvek cu pre tebi.
Doci ces ti kad tad ovamo, pa da te uz pivcek :ziveli: opletem ako bude pomora zbog upotrebe AlgaeFix-a. :mrgreen:
Ovo sto sam procitao po forumima upravo sam tako i preneo kao rekla - kazala referentnu statistiku (pri cemu najveca kolicina informacija potice sa Aquatic Plant Central - na ostalim mestima, koja sam posetio, o AlgaeFix-u ima zanemarljivo malo).
Svestan sam da posle masovnog ubijanja algi dovoljno je ne odraditi one velike i cesce zamene vode i sav taj ubijeni organski materijal neminovno u procesu raspadanja ima da pobije svu faunu u aq (sto se mnogima od njih verovatno i desilo)

Ja se za sada ipak opredeljujem za pokusaje kontrolisanog prisustva algi u mojim aq bez upotrebe radikalnih metoda "Konacnog resenja". Svestan sam da je to stalna igra na ivici noza, ali eto do sada nikada mi se nije desilo da iznenadni brzi skok kolicine algi ne uspem da resim u par dana (maksimalno par nedelja) i da njihovu ekspanziju ne zaustavim, a kolicinu svedem na zeljenu meru i na zeljenim mestima u akvarijumu. Kada kazem zeljena mesta mislim na to da alge same biraju gde ce da se zakace, ali ja biram da li ce tu i da ostanu....
 
Ma ako moram da verujem njima ili tebi - uvek cu pre tebi.

Prva greska :sampion:

Ja sam osoba kojoj treba verovati, boban NIJE osoba kojoj treba verovati, ja mogu da oborim sve bobanove tvrdnje iz poslednjih postova. :sampion:

Dakle, boBANe, zvanicno sam te oborio :sampion:

Ja sam pristalica romantike u akvaristici, koja NE podrazumeva ove Fixatore :sampion:

O svemu ovome saznajte vise u mojoj sledecoj blog temi, koja ce se davati na programu u terminu nove blogeraške teme. (peti smajli mi je ukinut iz osvete, hehe)
 
Prva greska :sampion:

Ja sam osoba kojoj treba verovati, boban NIJE osoba kojoj treba verovati, ja mogu da oborim sve bobanove tvrdnje iz poslednjih postova. :sampion:

Dobro Coa. Ako ste se dogovorili od sada si ti moj novi mento"l" (L=R) idol, a i ti si mi stalno na dohvat ruke. Sve sto zakakimo u mojim ostalim akvarijumima mozes oprati novim donacijama kod Janjeta Slavke bibljotekarke. :ziveli:. Sve sto zapiskimo u biotopskom akvarijumu mozemo nadoknaditi zajednickim gacanjem po Drinskim hladnim barama i posle zaliti u lokalnoj seoskoj kafani.... ;)
 
Bio bislim da sam te tako i razumeo, to nije tvoj stav nego suvi podaci i pojedina misljenja po forumima. Ljudi pricaju svasta i tesko je razkuciti sta je pravi podatak a sta iluzija nekog akvariste.
AlgaeFix definitivno ne skodi ni puzevima, ni koralima, ni racicima, ni ko zna sta vec imam u morskom, ni ...., ma de je ti kraj. To je algacid.

Ja koristim AlgaeFix u morskoj gde ja nemam puno izbora. To su prihvatni akvarijumi gde se sve preciscava, umire sta je osteceno tokom transporta, umire sta nemoze da opstane iz ko zna kog razloga ili bolje receno zato sto je uzeto iz zdrave i prave sredine u stavljeno u jednu izopacenu sredinu - prihvatne akvarijume. To je raj za alge pa zato sredstva kao AlgaeFix su dobrodosla.
Pored svega navedenog ja sam to isprobao i u mom akvarijumu i rezultat je sasvim ok.

Ok, uvek tu postoji po neki coa koji me provali i obeca da ce da me minira sa nekim blogom. Ja cu za uzvrat da popijem barem desetak piva na njegov racun kada se sledeci put vidimo a dacu i podrsku njegovoj tasti valjam_se

Sto se tice drinskog biotopa za to sam spreman kako god da bilo pa makar i dusu ispustio u nekoj lokalnoj birtiji :)
 
Pogledao sam sta kaze AP I oni NE preporucuju AlgaeFix sa racicima u SLATKOJ vodi. U slanoj racici, puzevi itd su ok.

Ako ti je ovo ok, nemas puzeva I racica onda uzmi taj morski. Uputstvo je isto osim to u vezi racica. Videces vec.
 
Paleo izdajnice i algoubico! :twisted:
Ima da te prijavim Greenpeace-u ! :boban:

Ajde cik priznaj da ove dekoracije odradjene algama u mom algarijumu nisu lepe :mrgreen:
 

Attachments

  • DSCF5791aa.jpg
    DSCF5791aa.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 14
  • DSCF5782aa.jpg
    DSCF5782aa.jpg
    70.5 KB · Pregleda: 13
  • DSCF5777aa.jpg
    DSCF5777aa.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 13