Hrana na biljnoj osnovi

Andrejica

Member
26 Mart 2008
53
0
6
opusti-se.forumotion.com
Imam problem, moje ribice sve biljke koje posadim, pa cak i one plutajuce biljke brzo pogrickaju. Nijedna biljka ne moze da opstane vise od nedelju dana u mom akvarijumu.
Ocigledno da imaju nedostatak biljne hrane. Dajem im onu lisnatu hranu koja je navodno napravljena na biljnoj osnovi ali se nista nije promenilo sa time..

Jel ima neko neki savet kako da resim ovaj problem? Ili kako da im napravim neku hranu od bilja ili sa cime ce unositi dovoljno hrane na biljnoj osnovi a da mi ne popasu svu travu?
 
Mislim da ti problem stvaraju algari i to mozda gibicesps najvise. Pravila nekog nema , desava se da od tih algara neki prave probleme tako sto rovare po akvarijumu i jedu zasadjeno bilje, dok su neki mirniji i blagonakloni spram biljaka. Savet je dobar sto se tice preporuke hrane biljnog porekla , samo sto bih ja pokusao sa ubacivanjem sirove biljne hrane kao sto je list zelene salate, mozda ce to resiti probleme. Pokusaj pa nam javi rezultate.
 
Ma mirna je ko bubica, samo lezi na kamenu.. nikad ne izvodi nesto.. ali eto.. pase travu kada ne gledam :evil:

a kako im dajes obarenu blitvu?
A salatu? pluta mi po povrsini ili treba da stavim na nju neki kamen ili?
 
Salatu pritisni kamenom, a obarena blitva ce sama potonuti. Dobre su i tablete spiruline.
 
Nemoras blitvu mozes i zelenu salatu ili spanac. Spanac obaris i kad se ohladi gumicom za tegle zakaciz za neki kamen i pustis na dno da se malko sladevaljam_se
 
Za sta su te tablete i kako se doziraju?

To je tabletirana hrana za ribe dna. Meni su se najbolje pokazale Sera spirulina tabs. Obicno ih prodaju u akvaristickim radnjama prepakovane u male kutijice. Neznam odakle si, u Beogradu bih mogao d ti preporucim gde da ih kupis.
 
Nemoras blitvu mozes i zelenu salatu ili spanac. Spanac obaris i kad se ohladi gumicom za tegle zakaciz za neki kamen i pustis na dno da se malko sladevaljam_se

Posle nekoliko hiljada odhranjenih ancistrusa odgovorno tvrdim da je blitva broj jedan.:hej: