Ikra od ancitrusa

LJUDI...hehe jos nista :D.
Ali se vide pomjene na ikrama,cini mi se da se vide oci,i jos nesto sto ne mogu prepoznati a izgleda kao mala iglica.Isto mi se cini da je ikra promjenila boju,kao da je malo potamnila :roll:
 
Y E S :D :lol: :D :lol: sad sam vidio na ikri koja je ispala sa 3 klupka malu glavicu i repic,skroz je sitno toliko da sam jedva uocio,ikra mi sada izgleda kao stomak (vjerotano se oni time hrane dok ne pocnu uzimati drugu hranu).

E sada pitanja:

1.Kada cu izvaditi muzijaka?
2.Hoce li se brzo i izvaliti druge ribice?

To je sve za sada.
 
Eto vidis da nisi imao razloga za toliku brigu i da u buduce moras biti dosta strpljiviji. :)

Muzjaka mozes a i ne moras vaditi. Ako imas i drugih riba u akvarijumu, u tom slucaju moras obavezno da ga ostavis i bilo bi pozeljno nakon 10 dana da odvojis male ancistruse od ostalih riba i muzjaka.


Neven said:
2.Hoce li se brzo i izvaliti druge ribice?

Ne razumem sta si hteo da pitas. :?:
 
Muzijak sa ikrom je u posebnom akvariumu,a izvadit cu ga tek kada mladj propliva,sto je sigurno sigurno je!

Samo na jednoj ikri se pojavila mala ribica,ali na drugim nije!
Htjeo sam da te pitam ako se na jednoj ikri pojavila mala ribica hoce li se brzo ih drugih ikrama pojaviti??
 
gle sve loriicaridae ti imaju umancanu vrecicu, to pojedu kroz dan dva(ovisno o vrsti) a onda ih moe hraniti sa artemijom ili prahom...
lako bi mogao uzet onu tabletu za corye ili plecoe i malo je usitnit pa nek ju maliani jedu...
pusti mujaka unutra, on se moe samo brinut za njih... nakon tjedan dana, bilo bi dobro da ih stavi u nekakvu "kotilicu" unutar akvarija...
to ti ogovrim samo zato da nebi lunjali za hranom... a moe ih i ostavit u akvariju ako nije prevelik.. anistrusi zbilja nisu zahtjevni... samo dobra aeracija!!
 
Opet problemi.
Ikra sa malcem mi je nestala,jednostavno je nema u akvarijumu (vjerovatno je muzijak pojeo).
Sve ikre su ostale iste,nisu se ni malo promjenile.Muzijak je od jednog velikog klupka napravio 4 mala.
 
Evo maloprije su izasle jos 2 male ribice ali jednog je muzijak pojeo! Cim sam vidio da nema jednog malca poslusao sam Faunu i izvadio muzijaka!

Ali sada me hvata neki strah da mladj nece imati zraka. :(
 
LJUDI SADA IH JE 5.IZLAZE VEOMA BRZO NADAM SE DA CE DO SUTRA SVE IZACI.LIJEPE SE ZA STAKLO AKVARIJUMA,NADAM SE DA JE TO NORMALNO :D :D :D
 
Mislim da ti malo preterujes sa time da muzjak jede mlade. Oni znaju da se kriju i da ih ti vidis tek kada napuste gnjezdo. Strpi se malo i gledaj razvoj situacije. To je bolje nego da maltretiras muzjaka.
Normalno je da se zalepe za staklo. To isto rade i odrasli.
 
Evo napokon mogu da vam kazem da su sve izasle,ustvari ostale su 2-3 ali ce i one brzo.Podjelili su se u 4 grupe i zaljepili su se za staklo.Sutra moram otici traziti alge.Muzijak je stvarno jeo svaku koja izadje,mozda zato sto sam ja malo vise zagledao pa se prepao i pojeo.

Hvala vam na pomoci!!
 
Nevene evo jo jedan samo sigurnosni savjet...
znas se desit kod Loricaridae da mladi ukoliko je goli tank bez supstrata se zaljepe za staklo i neele se spustit dolje na dno... nakon nekog vremena ugibaju od izgladnjelosti...
to inace nije tipicno za ancistruse, al to je jedan savjet od velikog pleco breedera Larry Vires-a...
ukoliko zbilja ne primjeti da klinci ne gmiu po dnu, stravi im neki cisti supstrat...
Vjerujem da ce sve bit ok i da si s ancistrusima preao svoju prvu riblju prepreku :wink:
 
Hmm..trenutno su skoro svi zaljepljeni za staklo,ali sam primjetio da znaju da sidju na dno ali se brzo vracaju na staklo.Cak i pokusavaju plivati ali to ne lici na plivanje :D .