Ishrana japanki?

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
37
Od hrane koristim smoki,crvene granule i listice...Kako bi bilo najbolje da se kombinuje i koliko puta na dan...za sad praktikujem jedan dan ujutru granule a uvece listice,a drugi dan smoki i listice uvece...I da li postoji neka specijalna hrana za japanke i ako postoji ,koju bi bilo najbolje da kupim.
 
Na sta konkretno mislis kada kazes "Smoki"?

Ekspandirane pahuljice, najblizi naziv, ovde se popularno zovu smoki.

I da li postoji neka specijalna hrana za japanke i ako postoji ,koju bi bilo najbolje da kupim.

Ima specijalne hrane za japanke i kupi neku poznatijih firmi, Sera, Tetra... Izbegavaj da kupujes prepakovanu hranu koja se prodaje u providnim casicama, jer to je obicno hrana najlosijeg kvaliteta, a i brzo gubi nutritivne vrednosti kada je izlozena svetlu.
 
Kad kazem smoki, mislim na onu hranu na biljnoj bazi, sitna je ,raznobojna i svako parce lici bas na smoki i po svojstu i po izgledu...
 
Imam jedno recimo glupo pitanje u vezi japanki...jel su sve zenke japanke posto mi je prodavac rekao tako pa da proverim malo mi to cudno ? :)
 
Sve Japanke nisu zenke. To je slucaj sa Babuskama (Carassius gibelio). U nasim vodama Babuske su vecinom zenke 99%, a za mrest koristi muzjake drugih vrsta iz familije Cyprinidae i to tako da spermatozoid druge vrste samo aktivira ikru ali ne prenosi nasledne osobine.
Kod Japanke Carassius auratus auratus to nije slucaj i pripadnici oba pola su zastupljeni i ucestvuju u mrestu.
 
Aha,a kako da znam onda koje su muzjaci a koje zenke,u cemu se razlikuju?
Baciš malo smokija pa ako je pojeo to je mužjak, a ako je pojela onda je ženka. :)
Polni dimorfizam kod japanki nije izražen sve dok mužjak polno ne sazri. Polno zreli mužjaci na škržnim poklopcima dobijaju sitne bele tačkice koje su znak da je mužjek spreman za parenje. Mužjaci su nešto krupniji, imaju blago iskrivljenu liniju leđa, bogatije leđne peraje i rep, dok su ženkice nežnije, ali trbušastije. Navedene razlike među polovima je jako teško uočiti, a najčešće to ne mogu ni iskusni akvaristi.
 
Aham znaci da odustanem od te ideje da saznam dal imam muzjaka ili zenku :D u svakom slucaju hvala :)
 
Pa nemoj da odustane ot te idej, samo budi strpljiva pa kada dodje vreme onda ce sve da bude jednostavnije.
U sustini ako ne zelis da mrestis ribe onda bas i nemas nekih problema a ni potrebe da se uzbudjujes radi odredjivanje pola riba..
 
ma ne zelim da ih mrestim nego me svi pitaju jel musko ili zensko ja kazem nemam pojma pa reko cisto da proverim,al nije ni bitno :)
posto hocu da joj kupim bar jos dve japanke da ne bude sama,citala sam negde da ima vise vrsta zlatnih ribica ali da se neke ne treba drzati zajedno,pa kako da znam koje da joj kupim ako nisu vidne razlike? ( okacila sam sliku kakvu ja imam,pa bi mi pomoc dobro dosla )
 
Pa mozda ne bi trebalo drzati zajedno obicne Japanke koje su dobri plivaci sa nekim nakazama koje lose plivaju, mada i to ne bi trebalo da smeta. Japanka je jatna riba i nisam primetio da jatu dolazi do nekog koskanja. Izaberi ribe za koje mislis da se uklapaju po obliku i brzini plivanja.
Slika se ne vidi pa pokusaj ponovo.
 
okacila sam je na drugoj temi evo ponovo cu :) nisam ja slikala moju,jer ne mogu da je uhvatim lepo,al je ista ovakva...
 

Attachments

  • 4001-goldfish_comet.jpg
    4001-goldfish_comet.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 13
i pisalo je da nikako ne treba drzati obicne zlatne ribice sa fancy zlatnim ribicama,a ja ne znam u cemu je razlika?
 
i pisalo je da nikako ne treba drzati obicne zlatne ribice sa fancy zlatnim ribicama,a ja ne znam u cemu je razlika?
Kod nekih vrsta z. r. selekcijom je izmenjen oblik tela, duzina peraja.... npr. izbuljene oci, izraštaji na glavi, suviše duga ili kratka peraja, loptasto telo... te ''prepravke'' utiču na pokretljivost i zdravlje riba koje, u konkurenciji sa ''prirodnijim'' ribama u aq. mogu da ostanu bez hrane.
visokoselekcionisane vrste (one koje ne liče na ribe;)) ne bi trebalo mešati sa običnim i manje izmenjenim (kao ona na slici).
 
Kugla od tri litra je stvarno premala za japanke mada ih ljudi drze. Meni se to ne dopada, jer riba se u tome muci. Dok su male kako, tako ali ce brzo porasti. Drzati japanke bez ful opreme u malom akvarijumu je robija, jer one jako prljaju vodu i moraces gotovo svakodnevno da menjas deo vode i to cistis. Ovo je tacno ovako kako sam napisao i nemoj da te u radnji ubedjuju da to moze da prodje. Znaci ako si spremna da drzis ribice u losim uslovima za njih i ako si spremna da svaki dan cackas i usisavas djubre onda ih kupi. Odluka je na tebi.
I da dodam nece oslepeti u kugli ali mogu postati nervni bolesnici:confused: