Ishrana mladji morskih riba

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Ova tema me je odavno zainteresovala, a interesovanje se pojacalo posle mresta koji se desio u akvarijumu acecara.
Boban bi sigurno imao sta da napise o ovoj temi.
 
Izgleda da ishrana je jedini ogranicavajuci faktor...e sad kad prezive u divljini sto ne bi i kod nas gde nemaju neprijatelja :)
 
A pa sad, mi smo im najveci neprijatelji al ajd, zanemarimo to... ;)

Dobra tema, odlicno sto je pokrenuta, nadam se da cemo dobiti neke dobre informacije o strucnih i da, sto je najbitnije, ta hrana moze da se nabavi kod nas ili u upokruzenju bez neke prevelike patnje...
 
Ja sam konkretno pratio jedino mrest klovnova i video sam da ih iskljucivo (sto sam ja citao) hrane rotiferima. Navodno imaju mala usta pa nista vece ne mogu ni da jedu. Kao i za sve cini se da je potrebno samo iskustvo i dobra volja posto su ljudi kojima su po dva-tri puta na pocetku crkavale sve larve kasnije uspevali da izlegu klovnove.
 
A pa sad, mi smo im najveci neprijatelji al ajd, zanemarimo to... ;)

Dobra tema, odlicno sto je pokrenuta, nadam se da cemo dobiti neke dobre informacije o strucnih i da, sto je najbitnije, ta hrana moze da se nabavi kod nas ili u upokruzenju bez neke prevelike patnje...
Gde moze da se nabavi ?:)
 
Zopex nije nemoguce,nama je stiglo...doduse jako kasno da bi spasili malce ..kesica zive rotatorije..u njoj su se jasno videle kako plivaju,kako vreme prolazi sve su mirnije tj. pokojne hahaha.Doduse poslata je iz Britanije i cimanje je nabaviti je...