ishrana

Iz iskustva, najvecim procentom zive hrane u kombinaciji sa nekom kvalitetnom paletiranom suvom hranom sa dodatkom minerala, vitamina i omega kiselinama. Hraniti u manjim kolicinama i ne vise od dva do tri puta dnevno. Sa ovakvim rezimom ishrane svojevremno sam imao vise nego odlicne rezultate.;)
 
koja ziva hrana od start so artemija no potoa so tubifeks mozam da najdam drugo nemozam i ne znam so sto
 
Na samom startu mozes da hranis ribe sa mikro crvima. To je izuzetno dobra hrana za mlade ribe.

Nema tu nekog redosleda. Hranis ribe kako mislis da ti je najbolje. Ipak neka praksa je da se uvek prvo hrane ribe sa suvom hranom jer ti je bolje da se na to naviknu a zivu hranu im dajes onako tek da se zaslade. Ako ti imas izobilje raznovrsne zive hrane onda mozes samo to da koristis.
Ziva hrana obicno duze traje u akvarijumu, recimo larve komaraca, pa samim tim ti ih hranis ponovo kada su larve pojedene.
 
Mozda nisam bas potrefio gde da pitam ali...
Kako je najbolje tj. kako da zumence,kojim hranimo mladj,ostane sto duze ispravno (da se ne pokvari ) ?
Ja skuvam,izvadim zumance ,ostavim da se ohladi pa stavim u neku casicu u frizideru.
Uzimam po malo parcence nekoliko dana,ne potrosim ni trecinu jajeta,
a ono vec posle 3-4 dana nije za upotrebu.
Ima li neko bolje resenje ?
 
Mislim da tu nema resenja, to je tako. Moze da ti bude za utehu to sto nakon kuvanja jajeta ti mozes da pojedes te dve trecine jajeta a jednu trecinu da sacuvas. Eto manja steta.
Druga opcija je da nabavis tecnu hranu za ribe ali ako imas periodicno male ribe opet ce i ta tecna hrana vremenom da se pokvari. Kako god se okrenes isto ti se vata.
 
hehehe, ma briga me za par komada jaja..8din. komad :D
nego rekoh ako moze da se manje sprema :)
Trazio sam da kupim tecnu hranu ali kod mene, u Kragujevcu nema nigde ! Ova firma, aquashop ,iz novog sada ,nema na lageru pa zato moram da se cimam jajetom..jeste da prlja vodu i nije Bog zna sta ali, sta je tu je.
 
Ako ne volis da jedes jaja, resenje postoji:). Zumance u zamrzivac pa kad ti treba sastruzes malo, a ostatak vratis nazad.
 
hehehe, ma briga me za par komada jaja..8din. komad :D
nego rekoh ako moze da se manje sprema :)
Trazio sam da kupim tecnu hranu ali kod mene, u Kragujevcu nema nigde ! Ova firma, aquashop ,iz novog sada ,nema na lageru pa zato moram da se cimam jajetom..jeste da prlja vodu i nije Bog zna sta ali, sta je tu je.
intresujeme izleganje artemije mix sera,original pakovanje
 
dva puta sam pokusao da se izleze artemija ali bez uspeha,molim za pomoc,propadaju mi legla od skalara..

Pa sad može biti mnogo razloga zašto ne uspevaš. Pošto ne znam dali si čitao i ispoštovao uputstvo oštampano na kesici, pročitaj ga i vidi dali si nešto zaboravio da uradiš po njemu. Ako si sve uradio po propisu drugi razlog je ili da je prošao rok trajanja ili da je kesica nije držana u adekvatnim uslovima bilo kod prodavca ili kod tebe.

Posle ovoga pogledaj na youtube snimke kako se to radi. Možda opet naiđeš na nešto što si propustio.