#ja volim ceo svet, a najvise Poecilia reticulata#

e pa ne verujem! moj prvi post sam napisao tacno u 00:00 , a vec dve godine mi se konstantno desava da pogledam tacno tad u sat... i evo ovde to i zabelezim u vidu namernog posta u slucajno vreme.... ccc... pa to mozda znaci nesto? tema o gupijima... hm... mozda postanem poznat u svetu po svojim varijatetima gupija... he he :ebote: valjam_se :ebote:
 
Vijaju se muzjaci?!?!?!

Dobar dan narode.
Evo i ja da se malo raspitam ovde, povodom desavanja u mome malom akvarijumu. Naime, moja 2 muzjaka su naprasno poceli da se vijaju. A sto je jos cudnije(barem za mene) je da su ih poceli vijati i zenke. Jedna se nedavno "podmladila" u druga je tu za 5-6 dana. Da li je to normalno? Inace ne ganjaju ih te dve, nego ostale 4. Malci se uspesno skrivaju u travi, a odrasli ih ne diraju. Samo jos "Skaliju" da nabavim nekog "Moldera", pa da i ona prestane da ih ganja. valjam_se
Unapred se izvinjavam zbog loseg kvaliteta slike, ali slikano je sa starim k510i.
 

Attachments

  • Ribice 029.jpg
    Ribice 029.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 16
  • DSC00384.jpg
    DSC00384.jpg
    33.9 KB · Pregleda: 18
  • DSC00385.jpg
    DSC00385.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 15
Lepi primerci, svidja mi se muzjka sa poslednje slike, neobican je, nisam do sada vidjao nesto slicno. Kako izgledaju njegove zenke?
 
Sve ovo je uvoz tako da bas ne mogu pouzdano da kazem kako izgledaju zenka te linije. Ja imam zenke koje imaju iste sare repnog peraja pa je to verovatno to.

Evo jos par sika nekih Guppy. Pojedine deluju dosta slicno.
 

Attachments

  • IMG_5101.jpg
    IMG_5101.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 10
  • IMG_5106.jpg
    IMG_5106.jpg
    17.5 KB · Pregleda: 11
  • IMG_5113.jpg
    IMG_5113.jpg
    16.3 KB · Pregleda: 9
  • IMG_5129.jpg
    IMG_5129.jpg
    16 KB · Pregleda: 11
ubacio bih nekoliko gupija u moj akvarijum, moze li neko da mi kaze koji je optimalan odnos muzjak/zenka za drzanje, ja bih voleo vise muzjaka jer su lepih boja, ali dali bi bilo nekog rivaliteta izmedju njih? stavio bih otprilike 6 muzjaka i 3 zenke
 
Sigurno ce biti rivaliteta sa takvim odnosom. Odnos miuzjaka i zernki ne bi trebao da bude veci od 1:1. (broj muzjaka ne sme biti veci, samo manji);)
 
Slucajno sam naleteo na ovu temu o gupijima,pa se pitam da li znate da ih kod nas ima u divljini,da slobodno plivaju rekom?;)
 
Naravno da ima.:sampion: Na tri mesta u Srbiji majci. Ima u tvom kraju, video ih i na reci Gradasnici na mestu Banjica, gde izviru termalne vode, i naravno kod mene u bazenu :cool2::cool2::cool2:
 
Navodno ih ima u odvodnim kanalima termoelektrana i kazu da su cak vece nego ove sto mi gajimo. Licno nisam video mada sumnjam da su je pomesali sa jednom ruskom ribom koja je doneta sa mladji amura.
 
lepe gupike ja imam samo jednu vrstu zenke su bele a muzjaci crveni :mrgreen:

Pokusaj odgovora na zadato nagradno pitanje :

da one gupike ne jedu jaja od puza ? :D