JA....

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
Pozdrav, ja sam Stina, nadimak sam uzeo po svom starom...
Velika sam ljencina za sve stvari koje me ne zanimaju... a ko nije? :D
Student sam 3 god. Sumarskog fakulteta, drvno-tehnoloskog odsjeka, smjera dizajn... to me malo zanima...
Akvaristikom se bavim jako kratko, ali to me jako zanima, stoga sve svoje slobodno vrijeme posvecujem svom novom hobbyu...sto je lose... ali ja sam takav, ukoliko me nes izuzetno interesira bacam se na posao...
Zaljubljenik sam u Loricariidae, a da su mi Callichthyidae daleko od njih i nisu...
trenutacno imam 70l akvarij, a pored njega se "zagrijava" malisa od 30l...
sljedeci interesi su mi 240l akvarij, ali prije toga bih rade jedno 3 mala od 30l sredio iz vama poznatih razloga :wink:
 
Pozdravi i teb i dobro dosao u ovu malu akva zajednicu.

Biti lenj za stvari koje te ne zanimaju je ok, kako si rekao a ko i nije, a faks je nesto drugo i tu se neigraj nego gledaj da ga privedes kraju a Sumarski Institut te ceka :) Doduse neznam u vezi tih odseka ali to bas i nije tako bitno.
Kada vec to spominjem, o kakvom se to dizajnu radi. U vezi prerade drveta?

Za akvaristiku nikada nije kasno i ako nisi lenj :) onda mozes da imas vrlo uspesan i lep akvarijum. Kazes da si ljubitelj cat riba. Njih imas u izobilju i po radnjama pa uvek mozes da imas interesantni akvarijum.

Dobro je to da imas i nekoliko malih akvarijuma jer uvek nesto moze da krene naopako a sto je jos bitnije mozes da se bavis i mrestom. To sigurno i razmisljas sto je i za ocekivanje. Ako mozes posalji nam slike tvog akvarijuma i napisi sta imas u njemu.
Za veliki akvarijum se nebrini. On ce doci sam po sebi kada dobro obolis od akvaristicke groznice.

I Jaska nadimak bi bio dobar i lako prepoznativ :)
 
Stina, nisam znao da si dizajner :D

Eto, mozes lepo da uklopis posao i hobi. Razne police, stocici, poklopci za akvarijume sved se to radi u vecini slucajeva od drveta. Tako da, lepo mozes da uklopis akvaristiku i buduce zanimanje. Jos samo da pocnes da lepis akvarijume.....gde bi ti bio kraj :lol:

Sad znam kome cu se obratiti za savet u vezi dizajna, kada budem radio nekome komplet akvarijum sa stalkom i poklopcem. :wink:

Samo nemoj da mi trazis odmah neki procenat.. to moze tek kada zavrsis fakultet.. :roll:
 
eto decki ja sam buduci dizajner, kamo je svijet otisao... :D
postolje za akvarije si tak i tak sam namjeravam napravit, jer je sve u danasnje vrijeme skupo, a sa malo ulozenog rada i truda ispada mnogo jeftinije...
Da, Jaska bi bilo adekvatnije boban ali nisam znao da ce neko prepoznat...moja greska! :wink:
posto nemam digitalac slike ce malo kasnit ali od ribica imam:
panaque maccus, loricarija filamentosa, corydoras paleatus(8x), corydoras panda, botia macrachanta(2x), betta splendens, microgeophagus ramirezi i jedan mali black/silver molly koji je slucajno zalutao sa paleatusima...
trenutacno nabavljam 4 corydoras schwartzeia za mrijest u malom 30litrazu, a u planu mi je nabavit jos koju macrachantu(1 il 2) i 3 ramireza, te poklonit paleatuse i nabavit jos pandi...
...a iz povjerljivih info saznajem da u zg dolaze kojih 5-6 vrsta L oznaka tak da mozda i nesto jos kupim za novi akvarij ako Bog da... :!:
 
Ola, Stina!
Pozdrav iz Zagreba u Jasetrebarsko. Posto moji zive u Karlovcu, rijetko kada idem autocestom, pa tako redovito prolazim kroz tvoj grad!
Dizajner cega? Ako si na sumarskom fakultetu, bit ce da si dizajner drvne industrije ili eksterijera? Sada ne znam tocno koji je na tvom faksu! U svakom slucaju dobrodosao! :D
 
pa iskreno ja sam prva godina studenata na mom fakultetu sa tim smjerom tako da ja neznam opce kaj cu ispast na kraju! :D
slusam o svakakvom dizajnu, a trebam se fokusirat na dizajn interijera, tj. namjestaja kao takvog...
kaj ce bit od mene, mogu samo reci jao jao :wink:
 
Pa sta covek moze da bude kad zavrsi sumarski fakultet?

Sumar.. :lol: :lol:( malo se salim, ne zameras.? :wink: )

Stina mislim da nije to lose sto si odabrao cak , veoma lepo i zanimljivo zanimanje. Mislim na dizajnere ( da ne mislis da mislim na sumare :lol: ).
Opet da ponovim, da mozes lepo da spojis hobi i posao. Napraviti lepo stilizovanu policu za akvarijume koja ce se uklopiti u takav enterijer, nije nimalo lako. Zato smatram da mozes uvek imati posla sa tvojim zanimanjem cak i u akvaristici.