JEZERCE

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,704
84
48
66
Beograd
Jesam nestrpljiv ali moram da cekam prolece. Sad je kasno da ubacujem ribe ipak im treba vreme da se polako prilagode.
Nabavio sam posude za vodeno bilje, a ovih dana cu da narucim nesto od toga sto moze da prezimi u jezercetu.
Sve sam blize odluci da u jezezru budu japanke pa imam vremena da tokom zime nesto i nabavim. Moze to da bude lepo veliko jato, jer ima oko 10000 litara vode.
Svasta citam pa me interesuje koje sorte japanki su pogodne za jezero i prezimljavanje?

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,559
250
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Sve te zlatne ribe koje imas po prodavnicama bez problema podnose vrlo veliki temperaturni raspon. Sada bas nisam sasvim siguran ali negde od 3 stepena pa do nekih 35 i mozda koji jos. Slobodno njih stavi u bazen, po mom iskustvu njihovo zdravstveno stanje mnogo je bolje zimi nego leti.
U slicaju da imas bas opaku zimu uvek mozes da ubacis mali grejac u bazen, tek da sve ne zaledi.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,559
250
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Nesto mi pade na pamet, onako iz prakse. Zlatne ribe su uvek bolje podnosile zimu nego leto, ajde da kazemo da im vise prija hladna voda nego topla. Deluje mi da su najzdravije i nekako najsrecnije kada ni u snu ne zelim da dirnem vodu, kad se na samu pomisao sledim.
Mozda je bas sada i vreme da ubacis koju i da vidis kako to sve ide.

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,704
84
48
66
Beograd
Mislim da to nece moci. Voda u jezercetu je oko 4°C, a sve ribe koje bi mogao da nabavim su akvarijumima gde je temperatura preko 20°C Tesko bi bilo da obezbedim kako da ih prilagodim na tu temperaturu, a da nije previse naglo.
Sad ima riba da se kupe iz jezera ali u Subotici ali mi se bas ne ide sad tamo, mada ko zna, mozda napravim i tako nesto ako se smiri ovo ludilo oko covida.

Last edited:

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,559
250
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Sad vidis kako bi sve to izgledalo da ima nesto zasadjeno, sevar itd. Sevar bi bio fantastican pogotovo u tom prednjem delu mada se ne bi odrekao i zimzelenih biljaka. To treba da je uzivanje cele godine a ne par letnjih meseci.

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,704
84
48
66
Beograd
Znam, Bobane ali jednostavno nisam stigao to da uradim. Brzo ce mart pa cu onda da pocnem da nabavljam biljke i za jezero i za okolinu.
Ocekujem da se to sve razraste do leta