Koja je ovo vrsta?

bobby

New Member
17 Mart 2007
7
0
1
Backa Palanka
Interesuje me koja je ovo vrsta cistaca i nesto malo vise o njoj.Takodje ne znam koja je ono koncasta trava u pozadini.Izvinjavam se ako je ovo offtopic,ali nov sam na ovom forumu pa mi nemojte zameriti.:hej:
 
Slika nije bas najjasnija ali mislim da se radi o nekoj vrsti Synodontis-a (Synodontis nigriventris??). Probaj na googlu sa ovim pojmom pa ces mozda prepoznati svoju ribu tamo. Ili nam daj bolju sliku pa da vidimo.
A biljka je javanska mahovina iliti Vesicularia dubyana.

E,da... i dobro nam dosao na forum. :hej:
 
OK,probacu da pronadjem nesto o njoj na googlu.Sto se tice slike to mi je bas problem,kao sto vidis kad god slikam akvarijum blic unisti fotku jer se odbije od staklo.Kako ti fotkas aq?
 
Imam problem,danas sam u aq ubacio jednog oskara velicine oko 5cm.To je vec treci po redu ovog meseca,predhodna dva su misteriozno uginula,video sam samo da su im izgrizena peraja.U aq su samo gupike kao hrana za oskara i nekoliko cistaca.E jedan od njih je krivac za smrt oskara.Veceras kada sam ugasio svetlo malo sam vise obratio paznju i primetim da cistac napada oskara a ovaj se uopste ne brani.Tog cistaca sam inace ranije drzao sa oskarima ali malo vecim pa je izvlacio deblji kraj.Verovatno se sada sveti.Sta da radim,nemam gde da ga prebacim a do ujutru ce ga verovatno ubiti!:( Neka neko pomogne ako zna.To je ovaj na slici.:evil:
 
Oskar je na zalost ubijen,nasao sam ga ujutru kako pluta a peraja su mu skroz pojedena.Sad sam nabavio drugog ali sam cistaca izbacio i sve je OK.