L.filamentosa

BUBICA 78

Member
11 Novembar 2005
39
0
6
RIJEKA
kupila sam dvije ribice danas , velicine kojih tri cm( dva cm otpada na rep), i stavila sam ih u akv sa Dugama i c.siamensis u akv od 240L.

zanima me koja su osobna oskustva sa ovim ribama i da li tko ima koji kvalitetan link o ovim ribama.
 
uzgojeni primjerak, ?uvaj ih ko oko u glavi, predivne su iako su jo male maleeeee....
Dobar algojed, no nemoj tedit proteinsku prehranu, pogotovo im sad treba dok su u rastu! :wink:
 
nego malo me brine, pise na toj strani da narastu 25 cm, ja se nadam da je to velicina u prirodi, a da ce narasti ipak malo manje.
juce su malo bile u soku, c.siamensis bas i nisu bili u pocetku zadovoljni sa novopridoslicama, ali sada ih niti ne primjecuju.Duge su mislile da je to nesto za jesti, tako da su malci se malo pritajili. ali danas je sve ok, svak radi svoje.
 
Sto se tice narastanje riba u akvarijumima , isto je kao sa mnogim drugim vrstama . Sto je akvarijum veci , veca je mogucnost da nam riba dostigne sto vecu prirodnu velicinu i obrnuto.
Pored naucnog objasenjenja imate i primere u praksi kao na primer, mnoge japanke koje se odrzavaju u vrlo malim akvarijumima i kuglama po vise godina, a velicina tih japanki nikada ne dostigne prirodnu velicinu. Naravno postoje i drugi faktori koji uticu na rast ali ovo je jedan od najvaznijih, prostor i rasplivavanje riba kako bi se razvijale.