Moji terarijumi

Mogao sam, ali nisam imao sa cim...tako da za sad ovako nek bude :)Znas kako lici na plastelin samo lepljiv bas...ovde sam usao u prodavnicu u trazio KD i oni mi dali :D Mnogo je bolje resenje od npr silikona jer se lakse razmaze po stiroduru...
 
Znam da je trajno ali me zanima kako se resava higijena. Ipak je to zivo bice a to znaci da se vremenom nagomilava sve i svasta. Takvi otpaci privlace i druga stvorenja kojima je to dobra podloga pa tu na kraju nastaju i gljivice. Zato i pitam kako vi teraristi resavate takve stvari.
 
Pa pazi kokosov treset je sam po sebi sterilan, tako da budlj i sl ne moze da se pojavi. A sto se tice otpadaka vrlo malo ih ima i to je u vidu loptice, jer ona isisa sve iz bube... :)
 
Hvala mnogo!
Super vam je sajt.
I, izvinite za ometanje, ali tek sam pocetnik.

Hvala
 
Forum i jeste za ovakve stvari da bi se resile neke dileme. Pitaj sve sto te zanima, mozes otvoriti za neka pitanja i novu temu kako bi na forumu bilo preglednije i lakse za pracenje. Dobro dosao u nase drustvo akvarista i terarista.:)
 
Od cega sve moze podloga da se koristi?
Znam da je pogodan treset, ali ima li jos neceg povoljnog za terarijum?
 
Podloga je u vecini slucajeva od kokosovog treseta ili zemlje, i jedna i druga su povoljne sto se tice cene. Hranu mozes da kupis ili sam da odgajas, najcesce se daje kao hrana Tenebrio molitor, Zophobas morio, Blaptica dubia i razni drugi insekti.
 
A onako čisto iz znatiželje. Za mene je pauk pauk a ja sam od malena lovio muve i kojekakve leptire i hranio paukove, moji ljubimci su bili Pauci krstaši. E sada da li to važi i za ove tarantule? Da li bi mogao da se oslonim na ovakav izvor hrane?
 
Mislim da nije strasno, izgubljeno je par postova. Sve to moze da se nadoknadi. Sad sam i ja u nekoj guzvi sa privatnim poslovima, pa kda zavrsim planiram i da obnovim neke teme i nesto novo ubacim, zapravo bice materijala jer od tih poslova je i sredjivanje radionice za izradu terarijuma i slicnih stvarcica...:)
 
  • Like
Reactions: boban