moto

moto

New Member
2 Mart 2005
21
0
1
Zagreb
evo da se predstavim kao novi ?lan i sve pozdravim....

ukratko o meni i mojim eljama.... ...imam 2 akvarija od kojih je jedan malo proireni biotop JI Azije (Juwel RIO 180), a na drugom (RIO 125)uvijek neto radim, slaem, preslagujem, eksperimetniram i sl... obe?ajem da ?u staviti slike na forum.... :) tre?i pomo?ni akvarij ne brojim jer je stvarno akvarij "terenac".....

plan mi je i velika elja u ovoj godini po?eti slagati morski akvarij.... najverovatnije ?u po?eti vjebati "morsku" u gore navedenom RIU 125, a onda s vremenom sloiti neki opaki reef u ve?oj litrai... naravno kad se osjetim spremnim za to.... :)

toliko od mene za po?etak i jo jednom pozdrav svima...
 
Prvo si ti meni cestitao rodjendan, a ja tebi sad zelim dobrodoslicu.

Zar ces kod "njih" u morsku :shock:

Dobrodosao.

Pozdrav. Mirka.
 
Dobrodosao u nasu malu akva zajednicu :)

Ako imas zelje i mogucnosti onda kreni polako i sa morskim. Neces se pokajati jer je to daleko iznad slatkovodne akvaristike. Da ja sada ne pricam puno, kada krenes sa time sam ces sve to da vidis.
 
Moto dobrodoao!
Izuzetno mi je drago da se naao jo jedan koji je polako kaplje iz slatke u morsku.
Imati i sloiti dobar i kvalitetan morski je pravo zadovoljstvo, samo polako i smireno.
 
nadam se da ne?u biti dosadan kad po?nem propitkivati vezano za "morsku"... al boe moj, svaki po?etak je teak... :D
 
nema anse da ju zapostavim... mene biotopi jako dre i ne putaju :D ....

sa morskom bi lagano po?eo da u?em u problematiku, jer stvarno nemam nikakvog iskustva... to ?e biti period u?enja i eksperimentiranja...

kod mene slatkovodna i morska budu ile paralelno.... :D
 
Pa sta je veci izazov nego morski biotop. Opredelis se za Fiji, Tonga, Samoa ili bilo koju drugu regiju i skupljaj polako a treba da budes majstor da to odrzis kao takvo. Mozda je dobra opcija a i laksa nas Jadran.
 
hehe, koliko ?ujem Jadran zna biti dosta problemati?an, posebno to se ti?e odravanja koralja, spuvi...pravi izazov, a to je najbolje, bavi li se ronjenjem, mnoge stvari moe sam izroniti na ve?im dubinama.
...samo naravno, treba dobro sloiti filtraciju, hla?enje prvenstveno...a ribe, ima ih predivnih, kao anthias anthias, cromis cromis, a tek maleni gobiji i bleniji iz pli?aka...neki mijenjaju i boju po raspoloenju. Spuvi ima milion vrsta (samo je jako teko spuvu odrrati na ivotu...mislim da je vrlo bitno to to one naj?e?e ne vole prejako svjetlo i nikako ih se ne smije izvu?i na zrak, ugibaju ve?ina, odmah, a kako su vrlo torovne, mogu cijeli akvarij unititi.
...naravno, to je za entuzijaste koji vole bitotp...ja ba ne spadam u te (kod mene je mi ma svega-samo to se sve zasada dobro dri i slae)
 
e sad ste me na foru.... ja sam predpostavljao da postoji neto takvo kao to je biotop akvarij u morskoj, al to mi je trenutno tak daleko da uop?e nisam obra?ao panju na to.... onako sam samo lagano svjestan njegovog postojanja :lol: trenutno sam u fazi u?enja osnovnih stvari, a morski biotop mi je puno daleko...

predpostavljam da je i dosta skupo furati se na tu temu, pod uvijetom da nije jadranski.... :D

no, kad smo ve? kod morskih biotopa, jel imate kakvih linkova vezanih za tu temu?????
 
Kupi knjige!! :lol:
Ja ?itam Reef secrets i oduevljen sam... dobra za po?etnika!! :wink:
Moto, duguje mi kebab i to to ga jo nisam pojeo me malo rastuilo... a jo tek kad vidim da ti pripreme za morski traju duuuuuuugo, me jo vie rastuuje...
KRENI VIE!!!

Jo ?u ja koji sam planiro zadnji krenut s time prije svih vas zasolit! :lol:
 
evo ja praznim akvarij i za vikend je ?i?enje (dezinfekcija), a onda slijede?i tjedan bi se moglo lagano po?et bacit u nabavku "sitnih potreptina"

vrijeme je najve?i problem...... :D
 
e zaboravi ti re?i za KEBAB.....

ko ti je kriv ta nisi doao do mene pa da idemo potamaniti svaki po duplu porciju..... :D

...........

sad ?emo mi koji vikend na more po pijesak i kamenje...... :D
 
Ja ga sutra solim solim solim soliiiiiim.... a moda se i najavim za kebab - ah ah ahhhahahahahahah :lol:

Imam sutra ispit i vidi kak u?im , prolaz mi je zagarantovan :lol: 8)
Pa poslje njega te zovem i kre?em na tramvaj - auto mi je u qrcu - do Dubrave i gutam se na masni, ljuti sa jogurtastim umakom - kebab...
A najve?a fora je...........
















KAJ JE NA TVOJ RA?UN!!!!! :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: