moto

he he he....... bogme je na moj ra?un...... jo kad bi nam se Fauna pridruio (a valjda uskoro ho?e :wink: ) pa da vidi kako mozak blokira kad se krene po KEBABU..... :D

..........
 
Stina je skoro vec zasolio svoju vodu ali na zalost ne mogu da stignem na to ....kako moto kaze, kebab i blokadu mozga :lol:

Ali bice druge prilike... :wink:
 
Danas sam se ubio... 2 kebaba , ljuta, u 12h poslje po?oenog ispita 8)
Jel dosta za re? da do sad nisam NITA stavio u eludac....jo vari... :lol: :lol: :lol:

Sol kupljena!! :wink:
 
ostao sam duan staviti slike akvarija na forum.... evo prve

(detalje ?u kasnije staviti .... )
 

Attachments

  • azija.jpg
    azija.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 35
evo provo za "aziju"

akvarij je malo proireni JI azijski biotop

starost set-upa je blizu 9 mjeseci

lampe - Aqua GLO, Sylvania Daylitestar (UVprotect) + reflektori
filtracija - Juwel i Fluval 204
CO2 - Nutrafin set koji nije non-stop u pogonu
bilje - crypte (puno vrsta), hygrophila difformis, rotala rotundifolia i javanska mahovina
ribe - barbus tetrazona, pearl gourami, sijamci, botie kubotai, gastromyzoni
 
tanganyika

od bilja imam samo vallisneriju

od riba, deset malih ciklida N.brichardija iz doma?eg uzgoja

filtracija je standardna Juwelova, a svjetlo je AquaGLO i Sylvania Daylitestar UVprotect

Gh 17
pH 7,5-8
 
moto said:
...ribe - barbus tetrazona, pearl gourami, sijamci, botie kubotai, gastromyzoni

Moto, bas me zanima ovakva kompatibilnost sto si naveo, nesto iz licnog iskustva. Kako se kod tebe slazu barbusi tetrazone sa leeri-ma?

I ako mozes reci neka tvoja zapazanja u vezi botie kubotai... :wink:
 
zanima me kako barbusi s guramiama...nije da se bas sjecam, ali nekako su barbusi bili uvijek agresivnije ribulje koje su znale cupkati peraje drugi9m ribama

-inace akvariji su zanimljivi i bilo bi lijepo vidjei ih iz nekog drugog kuta (ako ti se da)
 
znam za tu pri?u da barbusi tetrazonci i t. leeri ne idu skupa.... no definitivno idu... u 9 mjeseci se fenomenalno slau i nema smrtnih slu?ajeva, a ?ak sam vidio situacije da trichogasteri natjeravaju barbuse po akvariju....

u po?etku sam u akvarij stavio jato barbusa (15kom) pa sam naknadno stavio desetak gouramija... prvi dan su se barbusi zaletavali na njih pa sam onda izvadio trichogastere i ostavio samo 2.... tu dvojcu barbusi nisu vie dirali... ja to objanjavam tako da vie barbusi nisu osje?ali prijetnju drugog ve?eg jata... slijede?i dan sam po?eo vra?ati trichogastere u dva navarata i nije vie bilo problema sa barbusima...
moram prizaniti da niti jedan t.leeri nije nastradao (ticala, peraje)..
u akvariju su se lijepo rasporedili - t.leeri u gornjem dijelu, a barbusi u doljnjem..... mislim da je sve stvar navikavanja... kad nave?er barbusi po?nu me?usobno naganjanje, gouramiji se samo smjeste na povrinu, a oni koji se na?u na putu barbusima, jednostavno ih se zaobi?e.....

bitotopski gledano i barbusi tetrazona i t.leeri ive u istoj rijeci - Indonezija ... moda ima neto u zakonima "majke prirode"
 
u vezi botija kubotai...

u po?etku su bile jako plaljive i kao sve botije su dosta osjetljive... kad su dole u akvarij odmah su dobile ICH i preivjele su dvotjedno lje?enje temperaturom od 29 stupnjeva...

nisu agresivne prema drugim ribama i kolko vidim plivaju sa drugim ribama.... znaju pokazati agresivnost kad im neko dira hranu, al ne uvijek.... mogu re?i da su miroljubive

znaju biti smjene kad se odmaraju.... legnu na bok i sli?ne gluposti

imaju svoje mjesto za odmaranje ili bolje da kaem, par omiljenih mjesta na nezati?enom mjestu..... al imaju svoju omiljenu spilju za skrovite
 
Bas zanimljivo iskustvo. :)... Jer iz mojeg licnog iskustva b. tetrazone i bilo koji trichogaster-i , vrlo tesko su mogli da nadju zajednicki jezik. :D

Eto, mozda ovo tvoje iskustvo postepenog ubacivanja jednog broja riba (u ovom slucaju leeri-a), nekome i pomogne oko slicnog biotopskog akvarijuma. :wink: