Mrest ancistrusa-jos jedna radost :)

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Samo da se pohvalim :D

Dogodio se jos jedan mrest u mom akvarijumu. Sada su to bili ancistrusi, par zavidne velicine (oko 15 cm). Mrest, zahtevan ili ne, doneo mi je radost uspeha i uzivanje u promatranju malih ribica. :D :D :D
 
Napredujes polako, sad vec postajes poznati odgajivac riba :)

E sada, da li si ti bilo sta uradila po tom pitanju ili se samo dogodilo kao sto si i navela. Doduse takvi su ancistrusi, kada imaju pogodne uslove oni samo iznenade vlasnika.
Ajde i neka slicica na uvid :)
 
Bravo za Mirku!!!!!! :D
Eto sad Boban ne veruje Mirki i trazi dokaze! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Jes video Markisha koja nepravda... :roll: moram jos i da dokumentujem dogadjaj... 8) :lol:

Vidis Bobane...u sustini nije bilo planirano. Pre izvesnog vremena Peca mi je poslao muzjaka (kod njega se nije mrestio jer je bio u senci nekog dominantnog "badze") a ja sam vec imala zenku slicne velicine. Dogo nisu pokazivali interesovanje za bilo sta vise od jurcanja po akvarijumu i odmaranja na panjevima (elge nisu bile na njihovom dnevnom rasporedu aktivnosti :? ) Neposredno (znaci jos iste veceri) posle nekog mog tumbanja i ciscenja akvarijuma muzjak je poceo da kopa pesak ispod jednog kamena. Napravio je rupu i u njoj se dogodilo sta se dogodilo 8) . Danima nije izlazio, cak ni da uzme hranu, mada je dotad vazio za veoma halapljivog i redovno prisutnog u guzvi za spirulina tabletice. Zenki nije dozvoljavao ni da pridje kamenu. I ako rezultat svega pojavile su se male ribice koje se kriju ispod listova. Posto se sve to odigralo u zajednickom akvarijumu procenat prezivelih je verovatno mnogo manji i veliko je pitanje sta ce ostati do kraja.

Moj plan je da, kad kribovi "odu" iz mresnog ancistrusi predju tamo i tada pokusam neki njihov mrest.

Slike, naravno, prvom prilikom....