Mrestni akvarijum

misoo83

Member
31 Avgust 2009
59
0
6
Mrestni akvarijum i diskusi

Imam jedan par diskusa kojima sam pripremao mrestni akvarijum 120l + spoljnji stakleni trokomorni filter 50 l, golo staklo ,vazdusna pumpa i grejac.

Problem je sto mi je ph vode posle stajanja nekoliko dana u buretu uz aeraciju visok i seta od 8.2 - 8.3 ali juce sam primetio da mi u tom mrestnom akvarijumu gde se nalazi par diskusa ph skocio na 8.4 (taj ph do sada jos nikad nisam imao) ,jel bi pomoglo da stavim treset (zemju za cvece kupovnu) u filter i da na taj nacin pokusan da spustim bar malo ph?.Diskusi vec nekoliko dana od prebacivanja iz drustvenog u mrestni akvarijum ne jedu vec 4 dana a izgledaju kao da ni boju svoju pravu nemaju znaci mora da su pod stresom.

Razmisljam se sta da radim dal da ih vratim u drustveni akvarijum gde je trenutni ph 7.8 i tu su jeli normalno i bili zivahni ili da ih ostavim ovde u ovom mrestnom akvarijumu i nadam se dace poceti da jedu i da ce ph da se spusti za koji stepen sam od sebe kao sto je i porastao..

Sta bi ste mogli da mi preporucite :oops:

Slika akvarijuma i para diskusa :

[Broken External Image]:http://img5.imageshack.us/img5/516/aaaaaaaaaaaav.jpg

Evo kupio sam i zemlju za cvece ovih karakteristika:

[Broken External Image]:http://img813.imageshack.us/img813/8622/aaaaaaaaaaaa2.jpg

Zemlju sam planirao staviti u zensku carapu pa direktno u spoljnji filter da se kroz njega filrtira voda i spusca ph ( a nadam se da ce bar malo da ga spusti)
 
Nisi napisao koliki je kh te vode. Ukoliko vod ima kh veci od 4 tesko ces spustiti ph, jer takva voda ima veliki puferski kapacitet. Ako mislis da mrestis diskuse kh ne bi trebalo da bude veci od 2, a ph od 6.5. Treset mozes da ubacis ali kako su to slabe kiseline uz visok Kh neces mnogo dobiti. Totalno je pogresno ubacivati zemlju za cvece u mresni akvarijum, jer pored navedenog mineroloskog sastava tu ima dosta humusa koji ce u vodi povecavati nitrate i nitrite, a u takvoj vodi diskusi nemaju sanse da izvedu mladj.
Ako mislis da mrestis diskuse bez konstantnog izvora "meke" vode tipa RO uredjaja ili smola to je osudjeno na propast.
 
Nemam jos kh testove tako da nisam merio koliki je kh ,sto se tice zemlje za cvece nju imam kao podlogu u drustvenom akvarijumu i tu su seisto diskusi mrestili ali nije bilo malih.

Imam sestem sa jako kiselom smolom i sa njom omeksavam vodu ali je izgleda puferski kapacitet vode veliki i voda tezi ka tome da se vrati na svoju ph koji je oko 8.2 :evil:

A ovo u vezi odbijanja hrane od strane diskusa jel da cekam jos par dana davidim hoce li poceti jesti ili da ih vratim u drustveni akvarijum sto pre tobolje da ne oslabe ?