Nagib

shone81

New Member
13 Novembar 2011
12
0
1
kraljevo
kod mene u akvarijumu je nivo vode na jednom kraju visi nego na drugom kraju za 5mm (duzina stranice je 100cm). to sam primetio tek posto sam napunio akvarijum vodom. sad mi je jasno da je pod u stanu neravan. postavio sam libelu i na akvarijum i na pod da izmerim nagib-mehur libele je bio unutar granicnika ali je skroz pomeren ka jednom granicniku.
jel ovaj nagib u granicama tolerantnosti ili bi trebalo da ispraznim akvarijum i premestim ga na neko ravnije mesto? libelom sam proverio ceo stan i retko mogu da nadjem mesto gde je pod idealno ravan za dimenzije 100x40cm. polica za akvarijum ima 8 ,,stopica,, i gde god da je postavim u stanu nece svih 8 stopica ravnomerno nalegnuti na pod. jel neko imao ovakav problem?
 
Ako je staklo lepo zalepljeno i nije "tanko" odnosno moze da trpi dodatno naprezanje sa jedne strane ostaje ti samo estetska strana dali ti to smeta ili ne.Kod mene je isto pod kriv i covek kad se zagleda primeti visak vode u jednoj strani ali ja se ne obazirem...
 
Nigde nije idealno ravno,znas sta ja radim...stavim neki meksi etison pod policu akvarijuma i anuliram sve neravnine.
 
staklo nije tanko. verovatno moze da izdrzi, ali bih voleo bar malo da poravnam jer mi akvarijum stoji na drvenoj komodi a ne na gvozdenom postolju. vise me brine da li ce drvo izdrzati pojacan pritisak s jedne strnane
ovo sa etisonom bi mogao lako da odradim. ne znam da li je pametno da stavim etison samo pod one stopice koje su nize, ili da stavim ispod svih. posto je evidentno da su zbog neravnog poda 3 stope malo nize od ostalih 5
 
Slobodno mozes da iznivelises komodu i onda ne bi trebalo da imas nikakvih problema. Nisi napisao sta si stavio kao podlogu ispod akvarijuma. Akvarijum se ne stavlja nikada direktno na drvo ili neku krutu podlogu. Obavezno ubaci stiropor debljine 1-2 cm ili podlogu koju mozes da kupis u akvaristickim radnjama, jer to obezbedjuje da staklo jednako trpi opterecenje. Ukoliko akvarijum stavis direktno na drvo moze doci do pocanja stakla.
 
akvarijum je juwel, komoda je isto juwel. tamo gde sam kupio akv i komodu su rekli da ne stavljam stiropor izmedju akvarijuma i komode
 
Pogresio sam sto nisam vodio racuna da si vec napisao da je akvarijum Juwel:oops: . Tacno je da za njih ne treba podloga. Kako je komoda izradjena izuzetno solidno slobodne je iznivelisi.
 
Bolje to iznivelisi nego da razmisljas koliko ti je jako staklo ili polica i da li ce nesto da se desi ili ne-ovako kada iznivelises ne razmisljas.Mislim da ima da se kupi ona taka plastika raznih debljina i lepo to stavis ispod tih nogica koje te zezaju.Imao sam isti problem,ali sam ga resio pre nego sto sam napunio akvarijum i proverio kada sam zavrsio sa punjenjem.
 
Shone ne opterecuj se time. Misko je mislio na plasticne kajlice koje bas sluze za nivelisanje namestaja i mozes ih kupiti u vecim radnjama koje drze alat i pribor. Mozes da uzmes bilo kakve drvene ili plasticne plocice i sam to napravis.