Nas gekon

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Evo kupili smo danas na sajmu Gekona
nisam sasvimsigurna da li je Eublepharis macularius ili neka podvrsta jer ima po sredini tela zutu boju.
Tu cete mi verujem pomoci .
Ja sma presrecna kako smo prosli sa kupovinom jer na sajmu je vecina stvari (bar ovo sto smo mi kupovali) bila oko tri puta jeftinija nego u rodavnicama.
no o sajmu cu na drugom mestu samo da malo presortiram fotografije.

Evo i naseg ljubimca tj ljubimice jer je devojcica.

KLIK NA SLIKU ZA VECI FORMAT


zatim kako sam mu uredila prostor (molim kritike za isti )


iz pticije perspektive
 
Evo i kako se devojcica snasla u prostoru




naravno na kraju se smestila u svojoj kucici i ada tamo odmara

e sad par pitanja
muku smo mucili po sajmu
svega ima i izobilazili smo vecinu rafova ali uglavnom imaju vecu hranu tj za vece gekone.
jedva smo nasli neke crve za koje kazu da su dobri za njega ,i neke skakavce koji mislim da su jos veliki (recimo su kao sirina njegove glave,tazo tako mislim)
preturicemo radnje da nadjemo i nesto sitnije ali me uputite sta je najbolje da trazim.

kupili smo mu ncnu lampu a za dan cemo namontirati obicnu sijalicu (tako nas savetovali (jel to ok tako ?)

eto bezbroj pitanja od nas srecnih
hvala unapred na odgovorima
 
i evo ga veceras kako izgleda pod nocnim svetlom.

i da dodam ono nisu skakavci vec cvrčci sto smo kupili.haha toliko o meni i bubama .
I imamo neke debele crve
ja sam mu dala tri
dva je pojeo ,jedan se setka naokolo(ovde se vidi na staklu )
koliko puta dnvno da ga hranim i da li su mu dosta ti crvi za sada dok ne dokupimo jos nesto od sitnijih stvorenja.
Opremila sam se plasticnom pincetom pa podnosim nekako :)
i jos jedno pitanje
kupili smo mu ovu nocnu sijalicu i vidim da lepo greje ,toplo je u terarijumu,
a li je pametnije da je ona upljena i danju dok ne obezbedimo bolje dnevno svetlo od neonke na akvarijumu?

i niko da kaze nesto o mom prvom uredjenju terarijuma ,a ja se sva umrsila u konce danas hehehe
 

Attachments

  • IMG_0669.JPG
    IMG_0669.JPG
    46.4 KB · Pregleda: 27
Bas je prelep l.gekoncic .. Jeste Eublepharis macularius samo sto je u pitanju varijetitet. Nisam imao prilike da vidim ovakve morph-e da kod nas.

Lepo si uradila dekoraciju terarijuma . Jel' tvoja dekoracija ili je tako kupljen dekorisan terarijum?


kupili smo mu ncnu lampu a za dan cemo namontirati obicnu sijalicu (tako nas savetovali (jel to ok tako ?)
Da , tako i treba...;)



 


Lepo si uradila dekoraciju terarijuma . Jel' tvoja dekoracija ili je tako kupljen dekorisan terarijum?


Da , tako i treba...;)



ma to je taj bivsi akvarijum gde sma drzala malce od malawaca.
ja sma ga preuredila u terarijum
kupila te neke silne mahovine ,,biljcice...drvca...mlatila se vezivala koncima
i eto ispade tako .
nego to je moje prvo dekorisanje terarijuma pa me bas zanimalo lici li to na ista haha

e i hvala za info o vrsti .
Samo prodavac rece da ovi rastu do 15 cm
a ja imam info o njima da rasto do 25 sto je on i potvrdio ali ne za ove kupljene vec za one kakve sma i videla tu na slikama znaci bez zute boje preko tela.
 
Bas je prelep l.gekoncic .. Jeste Eublepharis macularius samo sto je u pitanju varijetitet. Nisam imao prilike da vidim ovakve morph-e da kod nas.

Lepo si uradila dekoraciju terarijuma . Jel' tvoja dekoracija ili je tako kupljen dekorisan terarijum?


Da , tako i treba...;)



mnogo ti hvala za ovo
sad imam punu informaciju :rolleyes:
 
Lep mali guster i lepo uredjenje za njega. Pod nocnim svetlom zaista dobro izgleda terarijum, izgleda da si se lepo snasla za njegovo uredjenje :cool2:

Kao je sve to prihvatio tvoj sin?
 
Ma on je odusevljen.on bi da ga stalno hranimo ,sto meni i nije nko zadovoljstvo obzirom da malo ne ljubim crve i tako to hehe.
i stalno virka gde je gekon i sta radi.ma bas je srecan ;)
 
Lepa ti ova tandarina, bas. A svidja mi se i kako si uredila terarijum. Mozda jos malo biljaka ali sta ja znam o tome. Da je akvarijum to bi se zelenelo heheheh. Jel to nocno svetlo nesto kao obavezno ili eto jedna pogodnost pa kome se svidja.
 
Pa znas kako ja tek hvatam sta je neophodno za ovu zivuljkicu :)
a kako sam ja shvatila neophodno je
prvi je razlog sto greje ,a da li mu je potrebno da bi video -cisto sumnjam ,ali u svakom slucaju mu prija i rado se sunca na kamenu koji sam stavila na sredinu.

i sad imam jos jedno pitanje.
Imam neke crve debeljuskaste ,ne znam naziv ,pokusavam da saznam(koje moze da pojede ,provereno ,obzirom da je mali)
prvi dan je pojeo dva komada u cugu.
ostale dane po jednog.
pa me zanima da li je on jos uvek pod stresom ili je taj prvi dan moguce bio bas bas gladan obizom da je bio taj sajam ...transport i ko zna sta je prosao...

pitam jer ne znam koja kolicina hrane mu je potrebna.
Klinci ga ne smaraju,on uglavnom veci deo dana provede u slonistu i dremka,tako da od nas nema trauma .
Ja ne diram terarijum i sta budem htela da menjam sacekace jos nekoliko dana dok se on ne privikne.
 
e i ne rekoh hvala za pohvalu.
Za sada ne bih da dodajem vise bilja,pratim kako se ponasa ovo postavljeno...moguce nesto kasnije malo ulepsam sve to.
s pocetka sma imala zamisao da izmalterisem neku sperplocu ,onako hrapavo ,po dimenziji zadnjeg stakla i to mu stavim za pemntranje,a sada nesto razmisljam o uplitanju nekih grancica ,lijna i pitaj boga cega...sta uspem da nadjem dobro za nejga....
no otom potom cekam da budem sigurna da je adaptiran.
za senilne kao sto sam ja haha neophodan je edit :)
 
Imam neke crve debeljuskaste ,ne znam naziv ,pokusavam da saznam(koje moze da pojede ,provereno ,obzirom da je mali)
prvi dan je pojeo dva komada u cugu.
Da li je mozda u pitanju Tenebrio molitor ili Zoophobas morio ?

Mozes ga hraniti svakodnevno i davati onoliko koliko hoce da jede , ne ce se prejesti...:D

A sto se tice unutrasnjeg dekora koje navodis da bi postavila, trebalo bi voditi racuna da te grane u lijane ne budu previsoko postavljene , da ne bi doslo do slucajnog pada jer tako moze povrediti svoje ektremitete pri padu, sto nije redak slucaj.


 
Fauna nisu ni jedni crvi od ovih koje navodis.bas su mekog tkiva.
Prave onu kao paucinu oko sebe ,po zemlji -uh ala sam strucnjak ubilo se hahaha
a hvala za upozorenje za padove i grane...ne bi mi palo to na pamet.
 

Similar threads