Nas gekon

jos jedno pitanje oko te hrane
ja gledam redovno ovog mog gedzu :mrgreen:.recimo da pojede po jednog tog crva dnevno
do duse oni su se ugojili.
rep mu je i dalje jednako tanak...kada pocinje rep da mu se deblja?
ja sve nesto brinem da nije gladan...a sledeci vikend cu se potruditi da mu dobavim jos neke hrane kao i minerale i vitamine...nego ja volim da je sve kako treba
pa zato smaram sa bezbroj pitanja.:sorry:
 
Ma , ne smaras sa pitanjima ..zato i sluze forumi da se postavljaji pitanja i na njih daju odgovori.;)

Slobodno mozes da mu dajes vise tih crva nece mu nista biti. A rep ce poceti vremenom da deblja, kako bude napredovao u velicini i ako se bude redovno i raznovrsno hranio tako ce mu i debljati rep ,narocito u ovom periodu kada dolazi zima.

Slobodno pocni sa davanjem minerala i vitamina , sada mu je to njapotrebnije.
 
za minerale i vitamine cu se potruditi da kupim cim pre ,znam da im treba ali ovde nemam u blizini radnju u kojoj bih mogla kupiti
za jedenje gedze hahaha pa ja mu dam vise,ali nece
cak ne znam da li je to bas normalna pojava ili jos faza privikavanja ili sta...ali ja svaki put pridjem lagano,lagano otvaram poklopac da ga ne uplasim i sl ,ali on svaki put ustane i polako ode do svog sklonista...kao da se plasi ,a bas se trudim da ne bude uznemiravan i deca ga stvarno ne gnjave niti vise na staklu ...
posmatrala sam mu i telo i deluje mi vrlo zdravo ,jedino sto sam brinula je to sto mu je rep jos uvek tanak...
 
jos par pitanja
Hranim ovog mog gekona sa kojekakvim crvima skakvcima i cvrccima.
Kupila sma mu minerale i vitamine u prahu .
Po uputstvukaze da se hrana "umoci/uvalja" u prah i tako se da gekonu
primetila sam da on gricne (recimo) crva koji ima prah na sebi i jako retko ga pojede.
dok smaze u roku od keks onoga bez praha
Sta da radim da uzima i te mineralne i vitamine.Imate li neki savet.
repic mu se poako deblja ,jedino sto izbegava te minerale i vitamine a ne znam kako drugacije da mu ih dam???

i drugo
kada da ocekujem presvalcenje kao i kako najbolje da mu obezbedim podlogu.
Primetila sma da iskopava jedno udubjenje uz saksijicu (sa stranom cuvarkucom zasadjenom tu )i tu nocu lezi.U blizini te biljke je i svetlo nocno ,a verujem da mu je tu uz biljku i vlaga.
Pa ne znam kako da mu obezbedim prostor za presvlacenje i kada?
nisam sigurna u njegovu starost ,ali pocele su tackice da se razdvajaju tj grupisu po ledjima(pre jedno mesec dana mozda ,onako vidljivo.Slikacu ga za koji dan)
Danju je uglavnom pod drvenom pecinom(na njoj par vrsta mahovine) sa podlogom pod sobom od kvarca 2-4mm
 
Sto se tice davanja vitamina i minerala, vecina nas radi bas tako kako se opisuje u uputstvu preparata. Naravno da ce neke jedinke slabije uzimati tako uvaljanu hranu kao sto tvoj gekon nevoljno uzima. Nista strasno , bitno je da pojede dnevno bar jednog ili dva tako uvaljana crvica i bice to sasvim dovoljna kolicina vitamina. Ne treba ni preterivati stim vitaminima i mineralima jer koliko znamo hipervitaminoza moze dati kontra efekat.

Presvlacenje gekona ne bi trebalo da predstavlja neki problem jer se oni lako presvlace narocito ako su u paru (jedni drugima skidaju i jedu staru kosuljicu ). Vlaznost igra veliku ulogu kod presvlacenja i zato je potrebno imati jednu pecinicu od poroznog materijala recimo od pecene gline, koju cemo redovno kvasiti. Moje iskustvo sa skrivalicom od pecene gline, pokazalo je najbolje rezultatejer se tako gekon lako i brzo presvuce . Bilo bi dobro da u terarijumu imas dve skrivalice ,jednu vlazniju a drugu suvlju.
 
Nema na cemu :)

Ovo sto sam izneo , to je moje licno iskustvo i mogu zaista da se pohvalim da nikada do sada nisam imao nekih vecih problema sa l. gekonima, sta vise svaka moja odgajena jedinka izgleda veoma zdravo i u top formi. Jos da dodam da iskljucivo koristim pescanu podlogu sto pojedini teraristi bez ikavog razloga izbegavaju, a kod mene se pokazala kao zdrava i najbolja podloga za l. gekone. ;)
 
malo refresa moje teme sa nekim novim slicicama
da vidite kao debeljkava napreduje :mrgreen:
 

Attachments

  • IMG_1203.JPG
    IMG_1203.JPG
    80.3 KB · Pregleda: 22
  • IMG_1206.JPG
    IMG_1206.JPG
    68.9 KB · Pregleda: 20
  • IMG_1207.JPG
    IMG_1207.JPG
    66.2 KB · Pregleda: 16
@Mirka pa repic joj je sve deblji
odomacila se pa ne bezi na svaki susanj
izlazi i po danu ,ako joj ostavim nocno svetlo ,pa se sunca iako mi vrsljamo pored nje(sto do skoro nije bio slucaj)
Usi sam joj tek sada zapazila kao povecu rupu i to je bio koma dozivljaj za mene valjam_se e to ne znam da je bilo tako izrazeno i ranije.
Sare su joj (crne) sve grupisanije sve u svemu dal je to objektivno ispred ili ne
ali meni je sve lepsa i lepsa i sve draza i draza .:mrgreen:

@Fauna obzirom da je davno prosla ponoc slika sleduje sutra :mrgreen:
 
evo dve sveze slicice
inace obzirom da sada deli smestaj sa jos dva gekona privremeno,moram da kazem da se jedva izborim da nahranim i ostala dva komata koliko je ova prozdrljiva valjam_se
226c644f6f9643e081f722abbb8d72e8.jpg

lepe moje oke
4381ecf99349ffec300245e8f760004b.jpg
 
Lepo napreduje a to samo moze da znaci da mu pruzas dobre uslove za razvoj. A to moze samo da ti donese uzivanje u posmatranju.

Koja su ta dva nova?:ebote:
 

Similar threads