Natrix natrix(Belouska)

Ok, ali sledeci put kada budes pravio veci terarijum razmisli i o postavljanju filtera ;)

Inace, iskopao sam iz jedne literarature, predlog dimanzija i izgleda terarijuma za belousku.


Belouski i ribarici treba obezbediti akvarijum 80 x 40 x 40 cm. Nivo vode u akvarijumu moze se kretati izmedju 25 i 30 cm. U jednom delu akvarijuma neophodno je instalirati prigodnu platformu dimenzija 30 x 40 cm i na nju staviti zemlju, sveze busene trave i manje kamenje. Ovakav ambijent donekle ce zameniti prirodno staniste. Akvarijum se poklapa mrezastim poklopcem sa okcima precnika ne veceg od 3 mm. Belousku treba hraniti zivim ribicama, malim zabama i punoglavcima, gusterima i glistama...


Zanimljivo je sto se napominju gliste u ishrani belouske !
:D
 
Veci ter je u planu vec ;) I naravno tu ce da ide filter...Gledao sam neki dokumentarac o zmijama i snimali su tek rodjenu belousku kako jede glistu :D Ja nisam hteo da pokusavam sa glistom da je hranim,jer ja mislim da su ribice hranljivije dosta ;)
 
Danas sam ubacio zivu ribicu u vodeni deo,ali zmijche nije moglo da je uhvati...par puta je krenula u napad,ali sve po povrsini...posto , kad je bila u plasticnoj posudi , je imala vodeni deo koji je svega bio dubok 2cm...a sad ovo ima oko 6,7cm...Zanimljivo je sto do sad ni jednom nije odbila hranu,non stop je gladna :D
 
Pokusaj malo da umrtvis ribu (zavisno i koju si vrstu ubacio) , da joj olaksas posao . Ipak, ona je u zatvorenom prostoru i ima sasvim drugacije okruzenje nego u prirodi, zato joj moramo malo pomoci ... nadam se da razumes sta zelim reci. ;)
 
Razumeo sam te ;) To cu i uraditi...a uzeo sam silver moly :D i to sam uzeo malo vecu jer druge ribice su skupe a nisu ta velicina koja mi treba ;)
 
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee,jela je :D Ribicu sam uhvatio pincetom i mrdao pred zmijicom...nakon par sekundi zmija je par puta "ujela" ribicu kao otrovnica :lol: I iz "petog" puta je uhvatila lepo i odnela na suvo...

Evo par slikica
 

Attachments

  • P1090526.jpg
    P1090526.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 16
  • P1090532.jpg
    P1090532.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 14
Eto, uz malo pomoci ...proguta silver moli :D

Nego, mogao si zasaditi prirodnog bilja na tom suvom delu gde si postavio treset. Pokusaj nabaviti neke manje zahtevne vrste bilja. ;)
 
Hocu,ovo je samo privremeno dok se ne nadje nesto odgovarajuce ;) Planirao sam da stavim onu travu(najobicnija duguljasta :D ) sto ide u akvarijume(meni je pre u aq rasla ko luda) pa da zasadim na cosku vodenog dela i da prelazi na suvo...bar sam negde citao da moze tako...
 
Nije dugo pisano u ovoj temi,jer dok sam bio u selu zmija je pobegla :( Cale je bio zaduzen za moje ljubimce i ostavio je otskrinut poklopac od ter-a...nakon dva meseca zmija je juce pronadjena u hodniku :) Danas samo joj kupio ribicu i nije proslo ni 3min od ubacivanja i zmija je odmah zgrabila i pojela...eto toliko od mene za sad :hej:
 
Evo par slika jucerasnjeg hranjenja...ribica je bila mala pa je zmija brzo progutala i uspeo sam da napravim par fotki koje i nisu neke...

7dc28e363b5baedfa5d8718e37de1679.jpg


7a93e4059ddf7d46478917374befc77b.jpg


030b0d710b92bb67cca74618b7412146.jpg


f4141505ed314e7a22bb5322829d35fb.jpg
 
Pa kao i svaka zmija,plasljiva je. Ali samo za razliku od WC(wild caught) belouske ne ispusta sekret(odbrambeni mehanizam) toliko. Pol joj se ne zna jos,jer ima svega 30-ak cm.
 
Juce sam se zaprepastio koliki plen moze da pojede. Zmija je tanja od malog prsta,a dao sam joj ribicu velicine palca. Trebalo joj je oko sat vremena da je pojede. Videcu sledeci put da uzmem manju ribicu i da je snimim pa da vidite sta znaci "gladna" zmija :D . Cim oseti "miris" ribe odmah je u attack mod-u :)

:hej:
 
Juce sam se zaprepastio koliki plen moze da pojede. Zmija je tanja od malog prsta,a dao sam joj ribicu velicine palca. Trebalo joj je oko sat vremena da je pojede. Videcu sledeci put da uzmem manju ribicu i da je snimim pa da vidite sta znaci "gladna" zmija :D . Cim oseti "miris" ribe odmah je u atack mod-u :)

:hej:

moj bohemi isto pojede bagu od crvabrasnara iako je veca od njega ali mu treba neki 1-3h , u sekundi je spipa...