Nesto u radovima

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Juwel 270
od opreme za sada samo eheim 2224 i grejac
svetlo 1x40w i 1x 38w(+ reflektori)
tecna prehrana bilja
od zivog sveta u njemu za sada samo par corydorasa i nista drugo dok se ne olucimo sta jos.
Sama pologa mi je za menjanje jer je granulacija prekrupna za moje prohteve :mrgreen: a i treba je vise u svakom slucaju .
Od bilja ima tu kojecega i drzi se podosta dobro ,ovo je juce sveze oshishano i muljano po podlozi malo jer sam presadjivala i iz drugog AQ u njega kojesta ,tako da voda nije bas najbistrija.
pa eto
tu bili ciklidi a sada je ovako
7766edeb47d91f1c75526ad95007f5a8.jpg
 
Super je .. lepši nego ciklidi .. :lol:

Koje je visine akvarijum i koja je ono biljka u pozadini .. iza desnog panja ?
 
talasasta tacno iza panja je aponogeton ulvaceus koji se fenomenalno drzi iako je mnogo zahtevniji od onoga sto mu tu pruzam, a skrz u uglu je Hygrophila angustifolia (nisam sigurna na koju si tacno mislio)Visina AQ je nesto malo jace od 50cm (mrzi me sad da ga merim a zaboravih )
i hvala na komentaru ;)
 
Mislio sam na pomenuti 'aponogeton ulvaceus' ..
izgledao mi je svaki list kao posebna biljka .. sa uvrnutim listicima.

Za visinu pitam mada vidim po biljkama da nije kao kod mene 30 cm ..
ocu da poludim. Cim krenu biljke da se lepo razvijaju 'udare' u površinu .. :(

Inače taj aponogeon ima lep cvet .. pročitah nešto o njemu.
koliko sam shvatio moguće je preko semena razmnoziti biljku.

Može i u senci da se lepo razvija ali temperatura treba da je 22 c ..
Poslastica je za puževe :ebote: ..
Pri jačem svetlu vrhovi listova znaju da pocrvene itd ..
 
On spada u zahtevno bilje i senka mu ne pase ,naprotiv zahteva srednje jako -jako svetlo.
Kod mene je cvetao vise puta pa prilazem i sliku da vidis kakav cvet ima
cvet moze biti u vise boja.
Moze se i oprasivati nekom finijom cetkicom ,ali ja to nisam radila.
moze da izraste poprilicno velik i zahteva i vecu visinu akvarijuma kao i prostor oko sebe.Temperaturu podnosi od oko 20 do 27 C.Dodavanje CO2 koje ja za sada obavljam samo u tecnom izdanju,ali eto nije mu lose.
lstovi su mu naravno nesvakidasnji i to je osnova kojom privlaci akvariste da mu udovolje prohtevima.
Kod mene se prvobitno nalazio u biljnom akvarijumu sa dugama ,ali kako je svojom lepotom nadprosecno oskakao od svega oko sebe i sve ostalo bacao u "senku" premestih ga ovde gde vec svakako ima sirokolisnog bilja i bolje se uklapa.
evo i slike
 

Attachments

  • img_1909 copy.jpg
    img_1909 copy.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 23
Da to je taj cvet .. :p
Što se tiče svetlosti poslao sam ti link na pp gde sam našao te informacije.
Čovek navodi svoja iskustva, ja ih pak nemam sa tom biljkom. :/
 
bacila sma pogled na link i preletela tekst i ono sto sam videla napisano ipak odskace od da kazem istine.
Aponogeton ulvaceus ipak malo vise trazi od onoga tamo navedenog .no ima gresaka po netu na pretek ,tako da ne uzbujuj se uopste ;)
 
Opet si napravila nesto lepo :cool2:

Da li si smislila nesto oko riba koje ces da stavis? I sta uradi sa izgnanim ciklidima?
 
Ovo je ovako pa jedno mesec dana ,nisam htela slikati na samom pocetku jer se nije imalo sta slikati
dosta bilja je plutalo dok se mlo nije oformilo ,dosta samo posadjeno opet bez preciznih ieja...
sada je to ipak malo oshishano,i poredjano da na nesto lici...no bice tu jos ,kao sto rekoh.

Ciklidi-pa odplivali u jednu radnju gde mi obicno pazarimo ...
 
evo malo update ;)

dakle od bilja tu ima :
Rotala rotundifolia
aponogeton ulvaceus
Hygrophila angustifolia
Echinodorus bleheri
Hydrocotyle (?)
Anubias nana
Limnophila aromatica
Heteranthera zosterifolia
Cladophora Moosball
Micranthemum micranthemoides
Criptocorina wendii
i jos jedna criptocorina patuljasta ,ali ne znam tacno koja
Rotala macrandra
Hygrophila difformis
neka patuljasta amazonka
Hygrophila corymbosa red
Nymphaea lotus (zenkeri)
Eleocharis acicularis
Vesicularia dubyana

i cini mi se da nista nisam preskocila od bilja.
sto se tice stanovnika tu je jedan stari Pleco , desetak coryja ,zaplivalo 5 ottoa i 8 Melanotaenia praecox (valjda nisma omasila u proceni ,birao dragi pa nije zapamtio ime )

evo i slicice
d77ae3c8384b16faa8838013fde1966a.jpg
 
da ,nista nisma menjala po tom pitanju.
dodato je podosta podloge ,jer je falilo ,podloga je malo svetlija i sitnija sada pa moguce da i to daje dodatni svetliji efekat ako si na to mislio.
 
Videh promenu u granulaciji podloge .. ali su boje mnogo intenzivnije na novijoj slici.
Pa pomislih da ste promenili i osvetljenje.