Predloge molim?!?

Darko_bn

New Member
13 Januar 2011
7
0
1
Zdravo svima...
Ja sam novi clan ovog foruma pa bi zamlio starije clanove i jos iskusnije da mi daju par saveta oko mog akvarijuma. Dimenzija je negde oko 85x45x50 (nisam ga tacno merio ali od stupanje nije vece od 2,3%.
Do sada sam u njemu drzao Blek moli i Ksifoforuse. Veoma je bio bogat biljem i mahovinom, od filtera sam koritio samo korner filter ponekad ili spoljni filer (kako kad). Godinama nisam nista menjao na tom akvarijumu pa je sada doslo vreme za renoviranje. Izvadio sam sve iz njega detaljno ga ocistio. Nisam jos nista vratio u njega.. Podloga je bila od sitnih kamencica a ispod njih sloj od nekih 3,4cm sitnog peska. Normalno iznad akvarijuma ima korv sa neonkom.

Ima li neko zanimljivih predloga ili ideja?? Oko pogloge, bilja?? Ili da dodam jos nekih novih ribica koje sa slazu sa predhodnim??

Veliki pozdrav
 
To je solidna litraza tako da mozez svasta da napravis. Da li ce to biti biljni akvarijum sa malo ribica ili neke druge vrste akvarijum odluka je ipak na tebi. Svako od nas ima nesto sto voli i forsira tako da i ti moras da nadjes sebe. Ako se resis da ostavis te ribice sto imas mozes da dodas platike, gupike, nesto od riba dna (koridorase, ancistruse...). Ako zelis da pravis neki amazonski tip akvarijuma onda ti ove ribice ne odgovaraju. Znaci moras da odlucis sta zelis i onda potrazis savete za konkretnu vrstu akvarijuma.
 
Moj predlog :)

Moj predlog je da se malo posvetis ciklidima , posto su to ribe koje imaju svoju licnost i mislim da ce ti biti interesantne. Ako se budes odlucio za ciklide, pretrazi malo po netu , sta bi doslo u obzir(a posto imam slican aq mogu ti reci sta sam ja nasao na tu temu)
A sto rece Zopex , ipak je odluka na tebi- i ja sam postavio slicno pitanje kada sam oformio aq, i shvatio da je odluka na meni :)
P.S. Ancistrusi su po meni obavezni u jednom aq.
 
;) Hvala drustvo na odgovorima... Ma jasno je meni da smo mi svi opasni u kritikama... :cool2:

Ali evo danas sam jos malo radio na akvarijumu i neke stvari dodao neke pelcere razmenio sa drugarom.. samo jos da vratim moje ribice i da dodam jos neke.,. Za sada sam odlucio da vratim moje "stare rase" i da dodam jos neke zivorotke.. i naravno cuvene ribice sa dna koje trenutno jos nemam! i evo pokusacu da ubacim jednu sliku koju sam na brazaka uhvatio dok sam pripremao aq.. Potrudicu se da ubacim jos koju dok slikam sve kada zavrsim.. pozz
 

Attachments

  • 150120113264.jpg
    150120113264.jpg
    65 KB · Pregleda: 33