Pandica,problem ili ne?

mrva

New Member
22 Mart 2010
21
0
1
Nznam koliko ce da se vidi na slici...
Imam dve ovakve pande.Obicno su vesele i zivahne kao da su ukljucene u struju.Pravo je uzivanje posmatrati ih.
Od pre par dana (nakon uginuca nekih ribica o kojima sam pisao u postu "Uginule kolise") ova koju sam uspeo da slikam je postala mirna do te mere da me brine.
Cini mi se 9kad ih uporedim) da je kod ove malo bledja koza na ledjima u predelu izmedju oka i ledjnog peraja.
Ribica jede i za vreme trajanja obroka je aktivna kao i ostale ribice ali dosta vremena provodi mirujuci u uglu akvariuma i cini mi se da i malo sporije pliva za razliku od druge pande...
Cak sam je u par navrata vidjao da se "krije" ispod mostica.
Da li je to neki pokazatelj da je sledeca u nizu uginulih?
Mozda to nije nista alarmantno ali jednostavno nisam navikao da vidim ove ribice da miruju.
Ima li nesto sto bih trebao da znam vezano za ovu vrstu posto su mi jedne od najomiljenijih?
Da li mozete sa slike da provalite jel u pitanju muzjak ili zenka?
Kako se razmnozavaju?
 

Attachments

  • IMG_9112.jpg
    IMG_9112.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 30
Na zalost danas ne mogu nista da uradim obzirom da nemam gde da kupim lek....
Panda sve vise i vise bledi (gubi pigment),sve teze pliva (ako uopste i pliva) i vie ne jede...
Pitanje je sata kada cu da se latim grobarskog posla...
Koja je bolest u pitanju i kako to da ne napada sve ribe vec odlazi jedna po jedna u razmaku od dan-dva?
 
Evo da napisem jos koju rec o problemu koji je me je zadesio.
Panda je jutros uginula :(
Obisao sam 3 radnje u blizini i ni u jednoj nisam nasao lek koji si me posavetovao da uzmem.
U jednoj ne prodaju Sera-ine proizvode a u drugoj nemaju taj koji meni treba (Costapur)
E sad ovako:
-Prodavnica br.1
Dali su mi "zamenu".Lek koji se zove AQUA MEDIK i rekli da kupim u apoteci Jugocilin.Receno mi je da kombinujem ta dva leka i da zamracim akvarijum par dana dok traje lecenje.Neznaju tacno o kojoj je bolesti rec i kaze mi tip da bolest belih tackica ne moze da napadne Pande?!Ima li istine u tome?
-Prodavnica br.2
Ovi su mi rekli (inace vecinu stvari sam nabavio kod njih) da ne ubacujem nikakve lekove posto ostale ribice ne pokazuju nikakve simptome bolesti (sve su zivahne,jedu i nemaju nikakvih promena na telu ni perajima).Kaze tip lekovi se ne ubacuju preventivno nego samo onda kada se primeti da je neka pribica bolesna.U slucaju da ubacim lekove ubicu sve bakterije pa i one korisne i to nije resenje.Rekao mi je da zna o kojoj bakteriji je rec (ispali lik i latinski naziv koji sam naravno zaboravio i pre nego sto ga je izgovorio) i da je to bakterija koja napada prvenstveno kicmenu mozdinu a potom i ostale vitalne organe te je iz tog razloga moja Panda sve manje plivala i jela...
Rekao mi je da u letnjem periodu samo cesce menjam vodu (na 10 dana iako mi je prilikom prodaje akvarijuma pricao da se voda menja na mesec dana) i da je to to...

Nisam ubacio lekove jos uvek i necu dok se ne javi neko od vas posto definitivno samo vama verujem te vas molim da mi date par saveta:

1.Da li da ubacujem antibiotike
2.Da li je AQUA MEDIK zaista prava zamena za Sera Costapur?
3.Ako ubacujem koliko ima smisla savet oko zamracivanja akvarijuma
4.Temperatura vode mi je 26. Da li da smanjim temperaturu na termometru?
5. Jos svasta nesto sto mislite da treba da znam...

Hvala veliko!Neznam sta bi radili pocetnici kao ja da nije ovakvih sajtova?!
 
Nemam pojima sta je taj lek AQUA MEDIK pa samim tim da ne diskutujem o tome.
Pande, bele tacke, mrak I taj prodavac su se totalno razisli. Vrati se u tu prodavnicu I reci tom prodavcu da ne lupeta.
Naravno da netreba dodavati lekove ako ribe nisu bolesne ali je evidentno da su tvoje ribe zarazene.
Neke ribe imaju bolji imunitet od drugih, to se stice, pa samim tim mogu I da se izbore sa pojedinim bolestima. To znaci da ako su druge ribe OK onda nemoj nista da dodajes ali dobro otvori oci.
Inace kada ti neko kaze kao taj prodavac ime bakterija I sta napadaju onda postupi kao i sa prvim prodavcom.

1 I 2 - sada je kasno za to.
3 - cisto lupetanje
4 - nema potrebe
5- prati sta se desava I nabavi malahit zeleno. Nije lose da ga imas pri ruci.