Papiri za tarantule

Tvoje pitanje mi nije bas najjasnije , na kakve papire mislis i zasto su ti potrebni?

Ako mozes malo preciznije objasniti sta zelis?
 
Bobane vidi se da zivis daleko. Ovde je za sve potreban papir ali niko ga nema i nikome ga ne traze, a obicno i neznaju da li treba da traze. Crvenouha kornjaca je zabranjena za uvoz ali opet ih gotovo svuda ima u prodaji.;)
 
Cinjenica da je nesto zabranjeno za uvoz ne mora nuzno i da znaci da je zabranjeno za prodaju. Ovde je dosta toga zabranjeno za uvoz ali prodaja se odvija normalno ako je izvor domaci.
Ima slucaja kada je to sve povezano, recimo sarani ili zmije.
 
Koliko znam kornjace su zabranjene i za prodaju (bar ove crvenouhe) ali cu prepustiti upucenima da kazu da li mozda gresim. Bilo je par slucejeva kada su oduzimane zivotinje iz pet sopova (kameleoni, zmije) koje nisu imale odgovarajuce papire.Koliko znam ne postoji zakonska regulativa o drzanju u ovom slucaju paukova i zmija. Mada i ovde se polako situacija menja, zakoni se uskladjuju sa zakonima EU pa ce verovatno i to doci na red.
 
Pa ako su te kornjace kategorisane kao napast za svoju okolinu onda je sigurno da ce zakonom da je zabrane, i drzanje i prodaju.
Inace dokumentacija je potrebna jer se sve vise i vise ide na to da se te zivotinje ne hvataju u prirodi. Nema nacina da se spreci izumiranje neke vrste ako se ona maksimalno istrebljuje a njihova reprodukcija zahteva neko vreme pogotovo ako je broj potomaka relativno mali.
 
Koliko sam ja uspeo da skontam "papiri" ili registracija u ministarstvu su potrebni ukoliko se zivotinja koju posedujemo nalazi na CITES listi.
Sto se tice tarantula, na listi je samo Brachypelma smithi.
Ako nisam u pravu neka me neko ispravi.
Zakljucak i odgovor na prvopostavljeno pitanje je:
U koliko se ne radi o B. smithi "papiri" nisu potrebni.