Pete i danio.info

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Malo je onih akvarista koji nisu culi za sajt http://www.danios.info/
Toje sajt koji pripada gospodinu Pete Cottle-u iz Engleske. Iako je ceo sajt posvecen Danio I Devario ribama a Peter ih je sakupio mnogo u svojoj dugoj istrazivackoj karijeri po JI Aziji on kao pasionirani akvarista nema ni jednu ribu ovih rodova kod kuce u svom akvarijumu.

He he, to mi je stvarno ne poverovati ali je tako.
 
Prosle nedelje, 15.11.2009 sam se video sa njime ovde u Wellington-u i tada mi je rekao za to. Drzao je on te ribe nekada ali ga stalno nesto vuce dalje. Tumara on po svetu pa salje ribe nazad.
Trenutno muljari po Burmi gde istrazuje kojekakve vodene tokove. Kaze da je sve puno da covek ne poveruje. Prosle godine je poslao gomilu novih riba koje su sada po muzejima i cekaju da budu opisane. Uzas, da ne poverujes sve to. Pokazao mi je neke ribe koje mi nemamo sanse da vidimo u akvarijumu.
Sto je najvaznije u svemu tome je njegova ponuda za posetu Burmi sledeceg februara, naravno ako budem mogao. Ici ce tamo tri nedelje u otkrivanju novih vrsta. Iskren da budem bas bi isao :)
 
iskren da budem isao bi i ja - ako primate....
Imam malo terenskog iskustva , pa da vam nosim mrezicu za leptirove - godine i ledja ne dozvoljavaju nista teze....;)
Inace to je zivot - odes negde u....
...Burmu...
i otkrivas nove vrste....
...eh....
:cool2:
 
Da budem iskren mislim da je to izvodljivo. Ipak jedna nepovoljna okolnost je da svako sebe finansira ili nadje sebi sponzora.
Nije to preskupo pa mozda bi I mogli da vidimo tako nesto, ko zna. Ipak nije moja rec zavrsna.
 
Bobane care:sampion:

Ostavljas odskrinuta vrata i hranis nasu deciju mastu:lol:

Sto ti rece: "Da budem iskren...."

Pa eto da budem iskren do neba hvala za otskrinuta vrata (lepo je bilo mastati - jedno 5 minuta), ali ostaje jos da dobijem na LOTOu, namirim marvu (mislim nahranim svoje staklence) i eto me dolazim.....;)

Jos samo te i drugih "par" kockica da se sloze i postajem novi srpski Pancic, Zak Kusto, Belami, ili ko je vec sad od prirodnjaka popularan kod dece (ako je i jedan - mislim da su turbofolkeri preuzeli vlast....)

Za to vreme igracu se u svojoj Drinsko-Macvanskoj mocvarici u neposrednom komsiluku i naravno uzvracam ljubaznim pozivom svima zeljnim malo pririodnjacke avanture u srpskoj varijanti Burme da mi se u tim igrama pridruze....:welcome1:
 
Ja jesam ozbiljno mislio ali I biofizicar isto tako misli.
Nije to neki trosak da boli glava ali kosta. Pogledajte avio prevoz. Hoteli, hrana itd nije tako strasno. Mislim da bi sa nekoliko hiljada evra pokrili to.

Ja bi isao ali mi je to malo vremena do polaska. Ja sam se takoreci tek vratio sa mesec ipo dana odmora. Sada da ponovo odsustvujem tri nedelje bem ga.
Sponzori su resenje ali kako ih naci? Nekom I upadne kasika u med ali meni nije a izgleda ni drugima ovde.
 
Konacno da i ja napisem nesto. Racunar se pokvario pa me izludjuje ovih dana. Ide mi voda na usta kad pominjete putovanje u te krajeve. Dajem prednost Amazonu ali se ne bih ljutio da vidim i ovaj deo Azije. Mozda nekom sledecom prilikom, a nadam se da e ih biti.
Bilo bi lepo da boban ode pa nam posle napise i ilustruje to sto bi video.
 
Po njegovim recima ovaj deo je pravi raj akvaristike ali otom potom. Kada citam Bleher-a on kaze da je Juzna Amerika. He he, mislim da su oboje u pravu :)
Ja sam se zapalio za Borneo i to mi je zelja a to bi obisao u licnoj reziji. Ovo gore navedeno je nesto drugo, to je mnogo ozbiljnije i "ulov" ide prirodnim muzejima Londona i Stokholm-a.