Pocinje

E pa sad vec mogu da kazem sledece Bactozym je zakon!!!:D.Tacno posle 24 h od sipanja 5 tableta akvarijum se izcistio,da kazem da sam po stavljanju tableta ugasio skimer i reaktor sa aktivnim ugljem.Skimer cu ponovo sutra ukljuciti (jedino sto ocekujem da ce da skimuje ko lud).
Ostaje misterija sta je dovelo do zamucenja vode,jednostavno ne mogu da verujem da sam mogao bioloski da poremetim akvarijum pogotovo sto sam dosledan u ciscenju.
I samo da objasnim sump,voda iz akvarijuma pada na perlon vatu koja stoji iznad vece kolicine biokugli (kugle su tu od osnivanja akvarijuma,odmah za njima ide deblji sundjer...onda komora sa skimerom,pa komora sa reaktorom(fosfat i ugalj) i to je to.Kad menjam vodu (30 litara nedeljno) jedino sto menjam u ovoj prici je perlon vata (posto je malte ne dzabe ja stalno stavljam novu).Eto mozda nekome budu koristile ove informacije...
 
Koja ti je to "perlon vata"?? Gde kupujes i kako tacno izgleda?
to ti je isti proizvod tj. vata za filter sto ti u pet shopovima prodaju 100 gr za 200 kinti...ovako udjes u prodavnicu koja prodaje stof i slicno kao sto je Sorbon ili Derma i kilo te kosta 500 dinara...time pune jastuke;)
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    5.4 KB · Pregleda: 8
  • kilo.JPG
    kilo.JPG
    3.3 KB · Pregleda: 8
Pa normalno da nisi cuo kad ti verovatno zena sama bira zavese hahahaha...Sorbon ti je na Bulevaru Kralja Aleksandra (prekoputa Djeram pijace) a Derma u Kralja Petra kad se spustas ka Dorcolu sa leve strane
 
Video sam ja napolju da ljudi kupuju tu vatu po drugim prodavnicama nego nisam znao da ima i kod nas da se kupi. Cena za tu istu vatu u pet prodavnicama je katastrofa, cisto dranje.
 
Davno sam prestao mnoge stvari da kupujem u pet shopovima. Prvo razmislim zasta se to jos koristi i koja mu je osnovna namena pa onda pocnem da trazim.
 
Da budem iskren i neznam sta je to:oops: osim ako nije bukvalan engleski prevod. Napisi i objasni pa da vidimo da li neko zna gde ima.
 
Evo malo slika pa ce biti jasno.

[Broken External Image]:http://eggcrate.co.uk/documents/pic8.jpg

f555044394f40ab5c8fd1e17eda34854.jpg


051b1995e061ff4c31bdd32c757a6772.jpg
 
Drustvo samo da se odjavim sa morskim (za sada),pre par dana sam "poklonio" akvarijum zbog manjka slobodnog vremena...u svakom slucaju praticu teme i pomoci koliko mogu...u dnevnoj sobi i dalje plivaju ciklidi da ne bude skroz suvo:(
 
Ma nema sekiracije,bice drugi samo da dodjem sebi sa obavezama..kao sto sam vec pisao imam vec gotov plan za novi ali kad bude bice:)